Clasamente pentru University of the Highlands and Islands ()

Universitatea din Highlands și Insulele oferă studenților săi posibilitatea de a studia la unul dintre cele 13 colegii sau centre de cercetare. Pentru cei care nu au libertatea de a se înscrie în învățământul cu normă întreagă, această universitate oferă, de asemenea, o serie de opțiuni pe o bază flexibilă Part-time sau Online. Acestea fiind spuse, 7 din cele 13 instituții ale lor oferă un serviciu de îngrijire a copiilor, care este util pentru a permite părinților să își continue studiile. Când vine vorba de activitatea de cercetare, Universitatea din Highlands și Insulele se concentrează în principal pe Inginerie, Științe umaniste, Societate și Științe ale sănătății.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #1369.
  • decembrie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din cu în poziția 1888.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Textile Science and Engineering). Poziția în clasament #401.
  • septembrie 2023: Noua ediție a (Business and Management). clasat #63.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]
    • #1952

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

Muzică

Studii socio-umaniste

Istorie

Istorie

Psihologie

Asistență socială

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Sport The Guardian University League Tables by Subject
Asistență socială The Guardian University League Tables by Subject
Studii socio-umaniste
Muzică CUG The Complete University Guide - By Subject
Arte vizuale și interpretare
Educație CUG The Complete University Guide - By Subject

Despre

PROS

• Clasele sunt, în general, de dimensiuni reduse, ceea ce îmbunătățește nivelul de colaborare între studenți și profesori. Consensul este că obținerea feedback -ului de care aveți nevoie nu este dificilă la această universitate.
  • Întrucât activitatea de cercetare este principalul obiectiv al acestei universități, studenții se bucură de acces la echipamente științifice de primă clasă, în special în cazul SAMS UHI, Orkney College și Perth College.
  • Cea mai potrivită pentru persoanele care caută o experiență universitară mai intimă, deoarece campusurile acestei instituții sunt mai mici decât majoritatea universităților, cu mai puțini studenți. Toți profesorii sunt actuali sau foști cercetători, ceea ce înseamnă că cursanții se simt înțeleși și susținuți în timpul eforturilor lor.

CONS

• Una dintre principalele critici din partea studenților este faptul că universitatea se concentrează mai degrabă pe partea academică decât pe cea profesională, ceea ce face ca unii să se simtă mai puțin pregătiți pentru lumea muncii.
  • Există o lipsă de cluburi și societăți din cauza faptului că universitatea acordă o importanță minimă activităților extracurriculare. Acest lucru înseamnă doar că studenții se adună mai des pentru a socializa în afara campusului.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
12b Ness Walk
IV3 5SQ, Inverness
Scoția
Site web:
Social:

THE Student Experience Survey by Times Higher Education

Times Higher Education a chestionat 20251 studenți din Marea Britanie cu privire la experiența lor de studiu. 51 studenți de la au participat la sondaj.

Mai jos puteți vedea rezultatele pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Scor general: 67.5

Harta pentru

Design interior

ocupă locul 16 în Scoția în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 20 universităților din Scoția.

ocupă locul 1 din Inverness în clasamentul nostru meta.

se găsește în Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 8 clasamente pentru .

a obținut locul 1369 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Științele naturii. Ea se clasează pe locul 25 în (Earth and Marine Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 1 printre universitățile din Inverness și pe locul 16 printre universitățile din Scoția. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 16 între toate universitățile din Scoția, iar The University of Edinburgh se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.