Clasamente pentru University of Palermo (University of Palermo)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Palermo
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4.
  • octombrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Palermo în poziția 151.
  • septembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe cu University of Palermo în poziția 100.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4496.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 23 septembrie, 2021]
    Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe
    [Publicat 13 septembrie, 2023]

[Publicat 24 iunie, 2020]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 11 august, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Antreprenoriat

Finanțe

Cele mai bune clasări pe materii pentru University of Palermo

Afaceri América Economía MBA Ranking Latin American Business Schools

Despre University of Palermo

Elemente cheie

Anul fondării:
1986
Telefon:
Adresă:
Mario Bravo 1050
C1188AAB, Buenos Aires
Argentina
Site web:
Social:

Harta pentru University of Palermo

Design interior

University of Palermo ocupă locul 10 în Argentina în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 112 universităților din Argentina.

University of Palermo ocupă locul 4 din Buenos Aires în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 37 universități din Buenos Aires.

University of Palermo se găsește în QS World University Rankings, QS Employability Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS 50 under 50, StuDocu World University Ranking - Latin America, UniRank 4icu: Top 200 Spanish-Speaking Universities in the World și altele. Vedeți toate cele 12 clasamente pentru University of Palermo.

University of Palermo a obținut locul 4 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Palermo.

University of Palermo a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 23 în (Business). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Palermo.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Palermo se află pe locul 4 printre universitățile din Buenos Aires și pe locul 10 printre universitățile din Argentina. Consultați toate clasamentele pentru University of Palermo.

În clasamentul nostru meta, University of Palermo se află pe locul 10 între toate universitățile din Argentina, iar University of Buenos Aires se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Buenos Aires. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.