Clasamente pentru University of Northern British Columbia (University of Northern British Columbia)

Universitatea din British Columbia de Nord (UNBC) este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, instituție de cercetare intensivă situată în British Columbia, Canada. Campusul său principal se află chiar în afara orașului Prince George, deși are și campusuri regionale în Quesnel, Terrace, Fort St. John și Prince Rupert. Populația studențească nu este deosebit de numeroasă, aproximativ 3.500 de studenți, dar UNBC oferă o gamă completă de grade și diplome și se numără printre universitățile de top de mărimea sa din țară. Multe dintre domeniile importante de studiu de la UNBC sunt direct legate de latitudinea sa nordică și de pădurile și zonele rurale înconjurătoare, iar aceasta a primit porecla de Canada's Green University. Împreună cu Universitatea din Columbia Britanică, UNBC participă la un program de pregătire a medicilor și a profesioniștilor din domeniul sănătății pentru a lucra în zonele rurale ale provinciei, unde aceștia sunt foarte puțini.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Northern British Columbia
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #3033.
  • decembrie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Northern British Columbia în poziția 1978.
  • decembrie 2023: actualizare. University of Northern British Columbia obține locul 40.
  • decembrie 2023: RUY a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Northern British Columbia în poziția 6.

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 12 octombrie, 2023]

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]
    • #1972

[Publicat 25 aprilie, 2022]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]
    • #1978

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 22 iulie, 2023]

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru University of Northern British Columbia

Științe sociale THE World University Rankings by Subject
Studii socio-umaniste
Agricultură URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Despre University of Northern British Columbia

PROS

• Facilitățile sunt aspectul preferat al studenților de la UNBC, care includ biblioteci bine echipate, un centru de fotocopiere, facilități sportive moderne, locuri de parcare abundente și chiar un centru de îngrijire a copiilor.
  • Studenții apreciază faptul că, la reședință, fiecare etaj are propriul serviciu WiFi și propria spălătorie, ceea ce ajută la evitarea suprasaturării din partea prea multor utilizatori.
  • Ranked in the top 4% universități la nivel mondial, conform Times Higher Education. Atât studenții, cât și angajatorii au garanția că UNBC oferă o educație de înaltă calitate.

CONS

• Există studenți care consideră că nu sunt luați în serios atunci când raportează probleme legate de cazare, cum ar fi defecțiuni electrice sau sanitare.
  • Numeroși studenți împărtășesc părerea că nu există suficiente proiecte în aer liber, deoarece zona înconjurătoare este uimitoare și ar dori să se bucure mai mult de ea.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+1 250-960-5555
Adresă:
3333 University Way
V2N 4Z9, Prince George
Canada
Site web:
Social:
  • Experience UNBC
  • Student Life
  • The Learning Environment
  • Small University, Big Research

Harta pentru University of Northern British Columbia

Design interior

University of Northern British Columbia ocupă locul 28 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

University of Northern British Columbia ocupă locul 1 din Prince George în clasamentul nostru meta.

University of Northern British Columbia se găsește în Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Research Infosource: Canada's Top Research Universities Undergraduate, THE World University Rankings, QS World University Rankings, Scimago Institutions Rankings și altele. Vedeți toate cele 14 clasamente pentru University of Northern British Columbia.

University of Northern British Columbia a obținut locul 2 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Northern British Columbia.

University of Northern British Columbia a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Științele naturii. Ea se clasează pe locul 301 în (Ecology). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Northern British Columbia.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Northern British Columbia se află pe locul 1 printre universitățile din Prince George și pe locul 28 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru University of Northern British Columbia.

În clasamentul nostru meta, University of Northern British Columbia se află pe locul 28 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.