Clasamente pentru University of Nebraska system (University of Nebraska system)

Universitatea din Nebraska la Kearney este o instituție publică de învățământ superior și unul dintre cele patru campusuri ale Sistemului Universității din Nebraska. Este situată în orașul Kearney, în partea central-sudică a statului Nebraska. Populația studențească de la UNK este de aproximativ 6.200 de persoane, iar universitatea oferă diplome de licență și de masterat atât în campus, cât și prin intermediul eCampus-ului lor. Universitatea se clasează în mod regulat printre cele mai bune școli publice din Midwest, în timp ce programele online sunt printre primele 50 la nivel național.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Nebraska system
  • mai 2023: University of Nebraska system clasează 134 în cel mai recent de la RUR Ranking Agency (Moscow, Russia).
  • mai 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #253.
  • mai 2023: University of Nebraska system clasează 161 în cel mai recent de la RUR Ranking Agency (Moscow, Russia).

Despre University of Nebraska system

PROS

• Atmosferă socială vibrantă, cu evenimente frecvente care au loc în jurul reședințelor studențești și numeroase activități și organizații studențești.
  • Clasele de dimensiuni reduse permit studenților să comunice mai ușor în clasă și să primească sprijinul de care au nevoie din partea profesorilor.
  • Diferitele cămine cu prețuri distincte le oferă studenților un anumit control asupra sumei pe care o cheltuiesc pentru cazare.

CONS

• Biroul de asistență financiară oferă informații contradictorii, posibil din cauza problemelor de personal.
  • Proiectele de grup primesc îndrumări minime.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
3835 Holdrege Street
Kearney
Statele Unite
Site web:
Social:

Harta pentru University of Nebraska system

Design interior

University of Nebraska system ocupă locul 621 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

University of Nebraska system ocupă locul 2 din Kearney în clasamentul nostru meta.

University of Nebraska system se găsește în RUR World University Rankings, RUR Reputation Ranking, RUR Academic Rankings Vedeți toate cele 3 clasamente pentru University of Nebraska system.

University of Nebraska system a obținut locul 134 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Nebraska system.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Nebraska system se află pe locul 2 printre universitățile din Kearney și pe locul 621 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru University of Nebraska system.

În clasamentul nostru meta, University of Nebraska system se află pe locul 621 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.