Clasamente pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures (University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures
  • martie 2024: actualizare. University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures obține locul 2654.
  • decembrie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din cu University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures în poziția 2402.
  • octombrie 2023: THE Times Higher Education, UK a anunțat cele mai recente rezultate din (Business and Economics) cu University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures în poziția 801.
  • septembrie 2023: University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures clasează 1201 în cel mai recent de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 19 octombrie, 2021]

[Publicat 15 decembrie, 2021]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures

Elemente cheie

Anul fondării:
1945
Telefon:
Adresă:
Strada Gheorghe Marinescu 38
4300, Târgu Mureș
România
Site web:
Social:

Harta pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures

Design interior

University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures ocupă locul 17 în România în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 66 universităților din România.

University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures ocupă locul 1 din Târgu Mureș în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 3 universități din Târgu Mureș.

University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures se găsește în THE World University Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, RUR World University Rankings și altele. Vedeți toate cele 12 clasamente pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures.

University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures a obținut locul 301 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures.

University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 801 în (Clinical and Health). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures se află pe locul 1 printre universitățile din Târgu Mureș și pe locul 17 printre universitățile din România. Consultați toate clasamentele pentru University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures.

În clasamentul nostru meta, University of Medicine and Pharmacy of Targu Mures se află pe locul 17 între toate universitățile din România, iar Babes-Bolyai University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Târgu Mureș. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.