Clasamente pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland (University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland
  • martie 2024: Noua ediție a . University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland clasat #1826.
  • decembrie 2023: actualizare. University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland obține locul 2269.
  • octombrie 2023: University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland clasează 101 în cel mai recent (Textile Science and Engineering) de la ShanghaiRanking Consultancy.
  • octombrie 2023: (Business and Economics) actualizare. University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland obține locul 801.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland

Științe sociale THE World University Rankings by Subject
Studii socio-umaniste
Inginerie THE World University Rankings by Subject

Despre University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
Rue de la Jeunesse 1
2800, Delémont
Elveția
Site web:
Social:

Harta pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland

Design interior

University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland ocupă locul 12 în Elveția în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 39 universităților din Elveția.

University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland ocupă locul 1 din Delémont în clasamentul nostru meta.

University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland se găsește în THE World University Rankings, Scimago Institutions Rankings, THE Young University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 8 clasamente pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland.

University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland a obținut locul 301 în Clasamente pentru THE Young University. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland.

University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 101 în (Hospitality & Tourism Management). Consultați toate clasamentele pe materii pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland se află pe locul 1 printre universitățile din Delémont și pe locul 12 printre universitățile din Elveția. Consultați toate clasamentele pentru University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland.

În clasamentul nostru meta, University of Applied Sciences and Arts of Western Switzerland se află pe locul 12 între toate universitățile din Elveția, iar Swiss Federal Institute of Technology se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.