Clasamente pentru Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance ()

Conservatorul Trinity Laban de muzică și dans oferă programe în aceste două discipline, care se desfășoară în campusul lor din Londra, Anglia. Trinity acceptă doar acei candidați despre care consideră că pot fi impulsionați să obțină realizări excepționale în forma de artă aleasă. Pentru acei elevi care reușesc să își asigure un loc, vor avea acces la unele dintre cele mai bune facilități de performanță din Regatul Unit.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business, Management and Marketing). Poziția în clasament #27.
  • septembrie 2023: clasează 26 în cel mai recent (Business and Management) de la The Guardian News and Media Limited.
  • iulie 2023: actualizare. obține locul 8081.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului (Arts, Drama & Music). Poziția în clasament #9.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică CUG The Complete University Guide - By Subject
Arte vizuale și interpretare

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)

"În general, experiența mea de a studia dansul contemporan la Trinity a fost pozitivă și mi-am îmbunătățit dramatic abilitățile de când am început. Uneori am impresia că atenția individuală acordată fiecărui student ar putea fi mai bună, deoarece sunt atât de mulți oameni care studiază aici."

"Serviciile de carieră și de sănătate mintală sunt de o calitate bună aici, chiar dacă sunt foarte mulți oameni care încearcă să le folosească. Faptul că am putut să mă scufund în comunitatea de aici, de la Trinity, este un privilegiu și aș recomanda oricui se gândește să vină să o facă."

Despre

PROS

• Consensul general în rândul studenților este că facilitățile de aici sunt cel mai puternic atu al instituției. Acestea includ spații atractive pentru studiouri și o bibliotecă modernă dotată cu mii de volume.
  • Serviciile de carieră ajută la orientarea artiștilor la Trinity, cu personal bine informat care oferă sfaturi precise și specifice carierei. În plus, toate cadrele didactice sunt profesioniști cu experiență în industriile lor respective.

CONS

• Fiecare tutore trebuie să supravegheze activitatea unui număr mare de studenți, ceea ce înseamnă că este dificil pentru personalul didactic să ofere sprijin individualizat.
  • Statisticile de admitere extrem de selective ar trebui să determine orice potențial candidat să își pregătească serios audiția pentru interviu înainte de sosire, deoarece mai puțin de 10% dintre candidați sunt acceptați.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
King Charles Court Old Royal Naval College Greenwich
SE10 9JF, Londra
Anglia
Site web:
Social:
  • Moving to London as a TL Dance Student
  • A Day in the Life of a BA Contemporary Dance Student | Dance Virtual Open Day
  • Sebastian Abarbanell | Alumni Spotlight
  • Tom Beer | Alumni Spotlight

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

China:
United States:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
India:
Elveția:
Norvegia:
Rusia:
Africa de Sud:
Japonia:
Korea (South):
Malaezia:
Singapore:
Taiwan:
Israel:
Canada:
Mexic:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 121 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 24 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 8081 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 9 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 24 printre universitățile din Londra și pe locul 121 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 121 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.