Clasamente pentru Torcuato di Tella University (Torcuato di Tella University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Torcuato di Tella University
  • septembrie 2023: Noua ediție a Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe. Torcuato di Tella University clasat #45.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Torcuato di Tella University în poziția 3502.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #851.
  • martie 2023: Torcuato di Tella University clasează 301 în cel mai recent (Business & Management Studies) de la British Quacquarelli Symonds, UK.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 23 septembrie, 2021]
    Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe
    [Publicat 13 septembrie, 2023]

[Publicat 24 iunie, 2020]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 11 august, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat ]

[Publicat 22 martie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Torcuato di Tella University

Afaceri América Economía MBA Ranking Latin American Business Schools
Drept QS World University Rankings By Subject

Despre Torcuato di Tella University

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Miñones 2159/77
C1428ATG, Buenos Aires
Argentina
Site web:
Social:

Harta pentru Torcuato di Tella University

Design interior

Torcuato di Tella University ocupă locul 19 în Argentina în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 112 universităților din Argentina.

Torcuato di Tella University ocupă locul 7 din Buenos Aires în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 37 universități din Buenos Aires.

Torcuato di Tella University se găsește în QS World University Rankings, QS Employability Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS 50 under 50, StuDocu World University Ranking - Latin America, UniRank 4icu: Top 200 Spanish-Speaking Universities in the World și altele. Vedeți toate cele 9 clasamente pentru Torcuato di Tella University.

Torcuato di Tella University a obținut locul 45 în Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Torcuato di Tella University.

Torcuato di Tella University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 9 în (Business). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Torcuato di Tella University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Torcuato di Tella University se află pe locul 7 printre universitățile din Buenos Aires și pe locul 19 printre universitățile din Argentina. Consultați toate clasamentele pentru Torcuato di Tella University.

În clasamentul nostru meta, Torcuato di Tella University se află pe locul 19 între toate universitățile din Argentina, iar University of Buenos Aires se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Buenos Aires. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.