Clasamente pentru The University of the Arts (The University of the Arts)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru The University of the Arts
  • iulie 2023: actualizare. The University of the Arts obține locul 6998.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #945.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #1014.
  • noiembrie 2021: The University of the Arts clasează 159 în cel mai recent (Nursing & Health Care) de la Payscale .

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre The University of the Arts

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
320 S Broad Street
19102-49, Philadelphia
Statele Unite
Site web:
Social:

Harta pentru The University of the Arts

Alte universități din Philadelphia:

Design interior

The University of the Arts ocupă locul 1750 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

The University of the Arts ocupă locul 16 din Philadelphia în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 16 universități din Philadelphia.

The University of the Arts se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru The University of the Arts.

The University of the Arts a obținut locul 501 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru The University of the Arts.

The University of the Arts a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 159 în (Art). Consultați toate clasamentele pe materii pentru The University of the Arts.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, The University of the Arts se află pe locul 16 printre universitățile din Philadelphia și pe locul 1750 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru The University of the Arts.

În clasamentul nostru meta, The University of the Arts se află pe locul 1750 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Philadelphia. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.