Clasamente pentru The University of Georgia (The University of Georgia)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru The University of Georgia
  • decembrie 2023: (Sport Science) actualizare. The University of Georgia obține locul 101.
  • decembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu The University of Georgia în poziția 442.
  • octombrie 2023: The University of Georgia clasează 151 în cel mai recent (Textile Science and Engineering) de la ShanghaiRanking Consultancy.
  • august 2023: ShanghaiRanking Consultancy a anunțat cele mai recente rezultate din cu The University of Georgia în poziția 301.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 23 septembrie, 2021]

[Publicat 15 august, 2023]

[Publicat 05 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Afaceri

Finanțe

Administrație publică

Inginerie

Biotehnologie

Studii socio-umaniste

Economie

Geografie

Geografie

Psihologie

Psihologie

Sociologie

Științele naturii

Chimie

Chimie

Cele mai bune clasări pe materii pentru The University of Georgia

Administrație publică GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking
Afaceri

Social:

Harta pentru The University of Georgia

Design interior

The University of Georgia ocupă locul 3 în Georgia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 52 universităților din Georgia.

The University of Georgia ocupă locul 3 din Tbilisi în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 34 universități din Tbilisi.

The University of Georgia se găsește în QS World University Rankings, QS Employability Rankings, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, QS World University Rankings: Sustainability, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru The University of Georgia.

The University of Georgia a obținut locul 301 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru The University of Georgia.

The University of Georgia a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 12 în (Public Administration). Consultați toate clasamentele pe materii pentru The University of Georgia.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, The University of Georgia se află pe locul 3 printre universitățile din Tbilisi și pe locul 3 printre universitățile din Georgia. Consultați toate clasamentele pentru The University of Georgia.

În clasamentul nostru meta, The University of Georgia se află pe locul 3 între toate universitățile din Georgia, iar Ivane Javakhishvili Tbilisi State University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Tbilisi. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.