Clasamente pentru The Open University of Hong Kong (The Open University of Hong Kong)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru The Open University of Hong Kong
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2675.
  • decembrie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din cu The Open University of Hong Kong în poziția 2699.
  • noiembrie 2023: actualizare. The Open University of Hong Kong obține locul 701.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Textile Science and Engineering). Poziția în clasament #301.

[Publicat 08 noiembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

[Publicat 27 octombrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru The Open University of Hong Kong

Educație GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking

Despre The Open University of Hong Kong

Elemente cheie

Anul fondării:
1989
Adresă:
30 Good Shepherd Street
Hong Kong
Site web:
Social:

Harta pentru The Open University of Hong Kong

Design interior

The Open University of Hong Kong ocupă locul 9 în Hong Kong în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 14 universităților din Hong Kong.

The Open University of Hong Kong ocupă locul 9 din Hong Kong în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 14 universități din Hong Kong.

The Open University of Hong Kong se găsește în QS University Rankings: Asia, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru The Open University of Hong Kong.

The Open University of Hong Kong a obținut locul 701 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru The Open University of Hong Kong.

The Open University of Hong Kong a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 201 în (Hospitality & Tourism Management). Consultați toate clasamentele pe materii pentru The Open University of Hong Kong.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, The Open University of Hong Kong se află pe locul 9 printre universitățile din Hong Kong și pe locul 9 printre universitățile din Hong Kong. Consultați toate clasamentele pentru The Open University of Hong Kong.

În clasamentul nostru meta, The Open University of Hong Kong se află pe locul 9 între toate universitățile din Hong Kong, iar The University of Hong Kong se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Hong Kong. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.