Clasamente pentru Technical University of Moldova (Technical University of Moldova)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Technical University of Moldova
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4089.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului Clasamente de impact pentru THE World University - general. Poziția în clasament #1001.
  • mai 2023: RUR Ranking Agency (Moscow, Russia) a anunțat cele mai recente rezultate din cu Technical University of Moldova în poziția 882.
  • mai 2023: RUR Ranking Agency (Moscow, Russia) a anunțat cele mai recente rezultate din cu Technical University of Moldova în poziția 1022.

[Publicat 15 decembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

Despre Technical University of Moldova

Elemente cheie

Anul fondării:
1964
Telefon:
Adresă:
Bulervardul Stefan cel Mare, 168
2004, Chişinău
Republica Moldova
Site web:
Social:

Harta pentru Technical University of Moldova

Design interior

Technical University of Moldova ocupă locul 19 în Republica Moldova în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 20 universităților din Republica Moldova.

Technical University of Moldova ocupă locul 15 din Chişinău în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 16 universități din Chişinău.

Technical University of Moldova se găsește în QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, RUR World University Rankings, RUR Reputation Ranking, RUR Academic Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Vedeți toate cele 6 clasamente pentru Technical University of Moldova.

Technical University of Moldova a obținut locul 301 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Technical University of Moldova.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Technical University of Moldova se află pe locul 15 printre universitățile din Chişinău și pe locul 19 printre universitățile din Republica Moldova. Consultați toate clasamentele pentru Technical University of Moldova.

În clasamentul nostru meta, Technical University of Moldova se află pe locul 19 între toate universitățile din Republica Moldova, iar Moldova State University of Medicine and Pharmacy se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Chişinău. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.