Clasamente pentru State University of Surabaya (State University of Surabaya)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru State University of Surabaya
  • aprilie 2024: State University of Surabaya clasează 601 în cel mai recent de la THE Times Higher Education, UK.
  • martie 2024: actualizare. State University of Surabaya obține locul 1693.
  • noiembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu State University of Surabaya în poziția 801.
  • octombrie 2023: State University of Surabaya clasează 501 în cel mai recent (Business and Economics) de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 30 aprilie, 2024]

[Publicat 08 noiembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru State University of Surabaya

Educație THE World University Rankings by Subject

Despre State University of Surabaya

Elemente cheie

Anul fondării:
1964
Telefon:
Adresă:
Jalan Ketintang
60231, Surabaya
Indonezia
Site web:
Social:

Harta pentru State University of Surabaya

Design interior

State University of Surabaya ocupă locul 23 în Indonezia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 319 universităților din Indonezia.

State University of Surabaya ocupă locul 3 din Surabaya în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 19 universități din Surabaya.

State University of Surabaya se găsește în THE World University Rankings, THE Asia University Ranking, QS University Rankings: Asia, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Vedeți toate cele 7 clasamente pentru State University of Surabaya.

State University of Surabaya a obținut locul 601 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru State University of Surabaya.

State University of Surabaya a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Educație. Ea se clasează pe locul 501 în (Education). Consultați toate clasamentele pe materii pentru State University of Surabaya.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, State University of Surabaya se află pe locul 3 printre universitățile din Surabaya și pe locul 23 printre universitățile din Indonezia. Consultați toate clasamentele pentru State University of Surabaya.

În clasamentul nostru meta, State University of Surabaya se află pe locul 23 între toate universitățile din Indonezia, iar University of Indonesia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Surabaya. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.