Clasamente pentru Saint-Petersburg Mining University (Saint-Petersburg Mining University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Saint-Petersburg Mining University
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Saint-Petersburg Mining University în poziția 2108.
  • octombrie 2023: Saint-Petersburg Mining University clasează 601 în cel mai recent (Business and Economics) de la THE Times Higher Education, UK.
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #601.
  • iunie 2023: actualizare. Saint-Petersburg Mining University obține locul 1001.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 19 octombrie, 2021]

[Publicat 15 decembrie, 2021]

[Publicat 06 mai, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 mai, 2023]

[Publicat 25 mai, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 19 octombrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Saint-Petersburg Mining University

Inginerie THE World University Rankings by Subject

Despre Saint-Petersburg Mining University

Elemente cheie

Adresă:
Sankt Petersburg
Rusia
Site web:

Harta pentru Saint-Petersburg Mining University

Design interior

Saint-Petersburg Mining University ocupă locul 18 în Rusia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 381 universităților din Rusia.

Saint-Petersburg Mining University ocupă locul 4 din Sankt Petersburg în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 33 universități din Sankt Petersburg.

Saint-Petersburg Mining University se găsește în THE World University Rankings, QS World University Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings și altele. Vedeți toate cele 11 clasamente pentru Saint-Petersburg Mining University.

Saint-Petersburg Mining University a obținut locul 75 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Saint-Petersburg Mining University.

Saint-Petersburg Mining University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Inginerie. Ea se clasează pe locul 3 în (Engineering - Mineral & Mining). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Saint-Petersburg Mining University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Saint-Petersburg Mining University se află pe locul 4 printre universitățile din Sankt Petersburg și pe locul 18 printre universitățile din Rusia. Consultați toate clasamentele pentru Saint-Petersburg Mining University.

În clasamentul nostru meta, Saint-Petersburg Mining University se află pe locul 18 între toate universitățile din Rusia, iar Moscow State University M. V. Lomonosov se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Sankt Petersburg. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.