Clasamente pentru Royal Northern College of Music ()

Royal Northern College of Music (RNCM) este membru al Associated Board of the Royal Schools of Music și este situat în orașul Manchester, Anglia, un oraș cu ritm alert. Colegiul este organizat în diferite departamente, în funcție de tipul de instrument pe care studenții îl învață, care poate fi instrumente cu coarde, clape sau instrumente de suflat.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business, Management and Marketing). Poziția în clasament #26.
  • septembrie 2023: The Guardian News and Media Limited a anunțat cele mai recente rezultate din (Business and Management) cu în poziția 12.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #7966.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului (Business & Management Studies). Poziția în clasament #14.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)

"Primul meu an de studiu la Muzică Populară a fost o plăcere până acum și deja am început să vorbesc cu potențiali angajatori care apreciază abilitățile mele de editare audio. Am fost pus în contact cu această companie de către RNCM și sunt încântat de perspectiva mea de carieră în domeniul muzical pentru prima dată."

"Sălile de concerte din incintă sunt la fel de impresionante cum te-ai aștepta de la un colegiu de muzică și oferă o modalitate extraordinară de a dobândi experiență în domeniul interpretării datorită faptului că sunt folosite pentru spectacole la care publicul poate asista. Mi-ar fi plăcut să locuiesc în campus, dar nu dețin propriile cămine. O experiență grozavă în general, nu pot decât să o recomand."

Despre

PROS

• Campusul RNCM de pe Oxford Road este bine conectat la opțiunile de transport public, ceea ce face ca venirea la studii să fie confortabilă în fiecare zi. Studenții exprimă, de asemenea, că zona din jurul clădirii este excelentă pentru a petrece timp social cu colegii.
  • Grupele mici de studenți maximizează timpul de contact cu profesorii de la RNCM, despre care studenții afirmă că sunt profesioniști desăvârșiți și experimentați în specialitatea lor muzicală.
  • În ceea ce privește întrebarea cum să vă bucurați de timpul liber după cursuri, Manchester oferă o mulțime de viață de noapte, concerte și activități de vizitat. Pentru cei care nu folosesc o mașină, transportul public din oraș are reputația de a fi fiabil și la prețuri rezonabile.

CONS

• O critică frecventă din partea studenților este că unele părți ale clădirii sunt vechi și au nevoie de întreținere. Chiar și așa, calitatea facilităților este lăudată de majoritatea studenților de la RNCM.
  • Nu se oferă cazare la fața locului, dar RNCM colaborează cu Unite Students și Charles Grove pentru a oferi opțiuni de cazare solicitanților.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
124 Oxford Rd
M13 9RD, Manchester
Anglia
Site web:
Social:
  • Junior RNCM
  • RNCM Alumni | James Hendry
  • RNCM Alumni | Simon Keenlyside
  • RNCM Alumni | Tom Harrold - Composer

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

China:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
United States:
Singapore:
Australia:
Rusia:
Elveția:
Japonia:
Korea (South):
Malaezia:
Taiwan:
Noua Zeelandă:
Canada:
Brazilia:

Harta pentru

Alte universități din Manchester:

Design interior

ocupă locul 120 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 3 din Manchester în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 10 universități din Manchester.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 7966 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 4 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 3 printre universitățile din Manchester și pe locul 120 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 120 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Manchester. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.