Clasamente pentru Royal College Of Music ()

Royal College of Music este o academie de muzică care se bucură de statutul de conservator încă din anul 1882 și se află în cartierul londonez South Kensington, în Anglia. Studenții de la acest colegiu au ocazia de a face parte dintr-un grup entuziast de interpreți talentați, studiind chiar vizavi de faimosul Royal Albert Hall. Indiferent dacă ceea ce vă mișcă din punct de vedere muzical este jazzul, orchestra sau cântatul la operă, Royal College of Music oferă cursuri excepționale în toate domeniile.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: clasează 20 în cel mai recent (Business, Management and Marketing) de la The Times and The Sunday Times.
  • septembrie 2023: (Business and Management) actualizare. obține locul 5.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #7140.
  • iunie 2023: clasează 6 în cel mai recent (Arts, Drama & Music) de la The University League Tables.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

"Să studiez aici nu a fost deloc ușor, iar oricine se gândește să vină trebuie să se aștepte să muncească din greu. Chiar și așa, iubesc această academie datorită profesorilor profesioniști care își fac mereu timp pentru a le oferi studenților sprijin individual atunci când au nevoie."

"Am vrut să îmi obțin diploma aici datorită prestigiului internațional pe care îl are. De fapt, datorită acestui fapt am avut oportunități de lucru consistente cu teatre și orchestre. Oamenii care lucrează cu muzica observă când ești absolvent al Royal College of Music."

Despre

PROS

• Studenții sunt de acord în unanimitate cu faptul că se acordă multe ore de predare în clasă, ceea ce înseamnă că elevii își aprofundează cunoștințele muzicale prin acumularea unui timp de contact atât de mare cu profesorii lor.
  • Colegiul are o uniune studențească activă care organizează o mulțime de cluburi sociale și ateliere de lucru. Acest lucru le permite muzicienilor care muncesc din greu să ia o pauză de la rutina lor și să se cunoască mai bine între ei.
  • Cazarea este asigurată de academie prin căminele de reședință din Prince Consort Village. Mulți studenți recomandă noilor cursanți să locuiască aici, deoarece este adesea mai accesibil decât închirierea unui apartament privat în orașul Londra. În plus, faptul că locuiți cu alți studenți vă va ajuta să vă integrați social.

CONS

• Dacă intenționați să locuiți în oraș, candidații trebuie să știe că costul vieții în Londra este o provocare. Acest lucru are un impact asupra studenților internaționali, în special atunci când conversia monedei lor este nefavorabilă.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
SW7 2BS, Londra
Anglia
Site web:
Social:

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

China:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Korea (South):
United States:
Singapore:
Australia:
Japonia:
Rusia:
Africa de Sud:
Ucraina:
Turcia:
India:
Malaezia:
Taiwan:
Noua Zeelandă:
Israel:
Canada:
Mexic:
Elveția:

Campusuri care aparțin de

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 117 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 22 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 7140 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 1 în (Performing Arts). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 22 printre universitățile din Londra și pe locul 117 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 117 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.