Clasamente pentru Royal College of Art ()

Fondat în 1837, Royal College of Art (RCA) este situat în mediul urban din Londra, cu campusuri în South Kensington, Battersea și White City. RCA este o instituție exclusiv de studii postuniversitare în domeniul artei și designului și oferă un sprijin deosebit de extins pentru acei studenți care doresc o carieră în cercetare, lucru posibil datorită Biroului RKEI. Pentru cei care nu doresc să urmeze această cale, universitatea oferă, de asemenea, un catalog variat de materii, precum și sprijin pentru întreprinderile nou înființate de către studenții săi.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu în poziția 4101.
  • iulie 2023: Noua ediție a . clasat #2888.
  • martie 2023: (Business & Management Studies) actualizare. obține locul 1.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre

PROS

• Este o universitate ideală pentru artiști, deoarece campusul este plin de personalități creative, potrivit studenților. Faptul de a putea lucra printre persoane cu aceeași mentalitate scoate la iveală tot ce e mai bun din proiectele tale!
  • În ceea ce privește realizările de clasament, RCA a fost clasată pe locul 1 la nivel global de către QS World University Rankings.
  • Feedback -ul oferit de lectori este întotdeauna constructiv, raportează studenții. Mulți consideră că acest lucru este important într -un mediu în care nu ar trebui să existe răspunsuri corecte sau incorecte, ceea ce este cazul în care multe colegii de artă eșuează.

CONS

• Studenții avertizează că aici trebuie să vă plătiți singuri materialele, ceea ce trebuie luat în considerare înainte de a vă planifica proiectele.
  • Nu există multe cluburi, ceea ce are un impact negativ asupra experienței sociale în comparație cu alte școli și universități.

Elemente cheie

United States:
India:
Taiwan:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Canada:
Japonia:
Australia:
Malaezia:
Arabia Saudită:
Israel:
Mexic:
Thailanda:
Turcia:
Elveția:
Rusia:
Brazilia:
Chile:
Norvegia:
Liban:
Iran:
Singapore:
Pakistan:
Indonezia:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 140 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 33 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 3 clasamente pentru .

a obținut locul 2888 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 1 în (History of Art, Architecture & Design). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 33 printre universitățile din Londra și pe locul 140 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 140 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.