Clasamente pentru Plymouth College of Art ()

Plymouth College of Art este o școală specializată în artă și design, situată în orașul englez Plymouth. Campusul lor poate fi găsit în centrul orașului, împărțit în patru clădiri separate. Fiecare clădire oferă facilități moderne care sunt folosite pentru materii precum Arte Plastice, Filmmaking, Animație, printre multe altele.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: (Business and Management) actualizare. obține locul 32.
  • iunie 2023: clasează 73 în cel mai recent (Business & Management Studies) de la The University League Tables.

Clasamente pe materii

Design

Design grafic

[Publicat 09 septembrie, 2023]
    Design interior

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Design interior The Guardian University League Tables by Subject
Design

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.3 (pe baza 691 evaluări ale studenților)

"Biblioteca este plină de materiale pe care le putem folosi, cum ar fi abonamente la reviste actualizate și cărți care ar fi costisitor să le cumpărăm noi înșine. Se cam așteaptă de la tine să studiezi independent, așa că eu cred că studenții noi nu ar trebui să se aștepte la mult ajutor cu temele aici. Mie personal îmi place această abordare, deoarece îmi oferă mai multă libertate."

"Pentru mine, ca student la Fotografie, facilitățile de aici nu ar putea fi mai bune. Există un sistem de rezervare pentru echipamente scumpe și de înaltă calitate, iar tu ai acces la camere obscure, precum și la suite de editare audio și video."

Despre

PROS

• Unul dintre comentariile cele mai recurente din partea studenților este faptul că facultatea oferă facilități și materiale excepționale pentru toate cursurile, inclusiv echipamente de înaltă calitate, cum ar fi camere Hassleblad și tablete grafice disponibile pentru închiriere.
  • Profesorii îi asistă pe studenți în găsirea de locuri de muncă, iar acest lucru se face luând în considerare interesele și obiectivele de carieră ale fiecărui individ pentru a găsi un plasament care să fie cu adevărat benefic pentru cursant.

CONS

• Nu se acordă prea mult timp predării în clasă, deoarece se așteaptă ca studenții să învețe independent, în multe cazuri în afara orelor de curs.
  • O opinie recurentă cu privire la cursurile de aici este că unele programe nu sunt atât de specifice pe cât se anunță și, de fapt, predau un curriculum mult mai generalizat.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+44 (0)1752 203434
Adresă:
Tavistock Pl
PL4 8AT, Plymouth
Anglia
Site web:
Social:
  • Postgrad student talks about life at Plymouth College of Art
  • Alex's Student Vlog

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

Harta pentru

Alte universități din Plymouth:

Design interior

ocupă locul 137 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 4 din Plymouth în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Plymouth.

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Design. Ea se clasează pe locul 7 în (Interior Design). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 4 printre universitățile din Plymouth și pe locul 137 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 137 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Plymouth. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.