Clasamente pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University (Pavlov First Saint Petersburg State Medical University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2825.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2433.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Business and Economics). Poziția în clasament #801.
  • septembrie 2023: actualizare. Pavlov First Saint Petersburg State Medical University obține locul 1501.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 19 octombrie, 2021]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Medicină

[Publicat 22 martie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

Medicină QS World University Rankings By Subject
Medicină și sănătate

Despre Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
ul. Leo Tolstoy, 6 / 8
197022, Sankt Petersburg
Rusia
Site web:
Social:

Harta pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

Design interior

Pavlov First Saint Petersburg State Medical University ocupă locul 58 în Rusia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 381 universităților din Rusia.

Pavlov First Saint Petersburg State Medical University ocupă locul 7 din Sankt Petersburg în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 33 universități din Sankt Petersburg.

Pavlov First Saint Petersburg State Medical University se găsește în THE World University Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University.

Pavlov First Saint Petersburg State Medical University a obținut locul 501 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University.

Pavlov First Saint Petersburg State Medical University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 351 în (Medicine). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Pavlov First Saint Petersburg State Medical University se află pe locul 7 printre universitățile din Sankt Petersburg și pe locul 58 printre universitățile din Rusia. Consultați toate clasamentele pentru Pavlov First Saint Petersburg State Medical University.

În clasamentul nostru meta, Pavlov First Saint Petersburg State Medical University se află pe locul 58 între toate universitățile din Rusia, iar Moscow State University M. V. Lomonosov se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Sankt Petersburg. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.