Clasamente pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences (Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences
  • martie 2024: actualizare. Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences obține locul 2023.
  • noiembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences în poziția 251.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2948.
  • iunie 2023: actualizare. Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences obține locul 641.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 08 noiembrie, 2023]

[Publicat 24 iunie, 2020]
    • #2023

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
PO Nilore
Islamabad
Pakistan
Site web:
Social:

Harta pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences

Design interior

Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences ocupă locul 26 în Pakistan în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 132 universităților din Pakistan.

Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences ocupă locul 6 din Islamabad în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 13 universități din Islamabad.

Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences se găsește în QS World University Rankings, QS University Rankings: Asia, QS 50 under 50, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences.

Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences a obținut locul 46 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences se află pe locul 6 printre universitățile din Islamabad și pe locul 26 printre universitățile din Pakistan. Consultați toate clasamentele pentru Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences.

În clasamentul nostru meta, Pakistan Institute of Engineering and Applied Sciences se află pe locul 26 între toate universitățile din Pakistan, iar Quaid-i-Azam University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Islamabad. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.