Clasamente pentru Ontario College of Art and Design University (Ontario College of Art and Design University)

Ontario College of Art and Design, cunoscut și sub numele de OCAD, este o universitate de artă și design finanțată din fonduri publice, situată în Toronto, Ontario. Poate fi interesant pentru unii faptul că acest colegiu este cea mai mare și cea mai veche instituție de învățământ pentru artă și design din toată Canada.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Ontario College of Art and Design University
  • iulie 2023: actualizare. Ontario College of Art and Design University obține locul 5509.
  • martie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din (Business & Management Studies) cu Ontario College of Art and Design University în poziția 51.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Ontario College of Art and Design University

PROS

• Studenții evidențiază arhitectura modernă și artistică a clădirilor din campus și, de asemenea, remarcă faptul că campusul este ținut perfect curat la orice oră.
  • Un punct comun de laudă din partea cursanților este faptul că există o cultură a sprijinului reciproc demonstrat de studenți.
  • Clasat foarte bine de QS pe o scară globală pentru Artă de înaltă calitate & Programe de design.

CONS

• Cea mai frecventă critică este că resursele școlii ar putea fi mai moderne, deoarece echipamentul de studio este oarecum învechit și nu se ridică la standardele așteptate.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+1 416-977-6000
Adresă:
100 McCaul Street
Toronto
Canada
Site web:
Social:
  • Experiential Learning at OCAD University
  • Student Feedback on Courses
  • Interviews with Graduate Digital Futures Students
  • OCAD University - Graphic Design
  • OCAD University - Material Art & Design

Harta pentru Ontario College of Art and Design University

Alte universități din Toronto:

Design interior

Ontario College of Art and Design University ocupă locul 63 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Ontario College of Art and Design University ocupă locul 4 din Toronto în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 4 universități din Toronto.

Ontario College of Art and Design University se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 2 clasamente pentru Ontario College of Art and Design University.

Ontario College of Art and Design University a obținut locul 5509 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Ontario College of Art and Design University.

Ontario College of Art and Design University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 51 în (Art & Design). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Ontario College of Art and Design University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Ontario College of Art and Design University se află pe locul 4 printre universitățile din Toronto și pe locul 63 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Ontario College of Art and Design University.

În clasamentul nostru meta, Ontario College of Art and Design University se află pe locul 63 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Toronto. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.