Clasamente pentru Northern Ontario School of Medicine (Northern Ontario School of Medicine)

Școala de Medicină din Nordul Ontario (NOSM) este o școală medicală care are o dublă funcție de educare a medicilor și de a contribui la asistența medicală în Nordul Ontario. NOSM este prima școală de medicină canadiană găzduită de două universități, Universitatea Laurentian și Universitatea Lakehead, care se află la o distanță de peste 1.000 de kilometri.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Northern Ontario School of Medicine
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #3049.
  • decembrie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din cu Northern Ontario School of Medicine în poziția 2821.
  • iulie 2023: Northern Ontario School of Medicine clasează 3359 în cel mai recent de la Webometrics.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului (Business). Poziția în clasament #881.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Northern Ontario School of Medicine

PROS

• Cea mai frecventă opinie din partea studenților NOSM este că instalațiile sunt de un standard ridicat.
  • Mulți studenți de la NOSM devin medici, oferindu -le noilor studenți încrederea că aceasta este o instituție care produce profesii medicale licențiate.
  • Un beneficiu major când vine vorba de satisfacția elevilor este că școala menține clase de dimensiuni mici.

CONS

• Unii studenți s -au plâns că condițiile de rezidență la fața locului sunt neclare, așa că este recomandat să vorbiți direct cu un membru al administrației pentru a clarifica orice îndoială.

Elemente cheie

Adresă:
Thunder Bay
Canada
Site web:
Social:
  • CampMED

Harta pentru Northern Ontario School of Medicine

Alte universități din Thunder Bay:

Design interior

Northern Ontario School of Medicine ocupă locul 50 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Northern Ontario School of Medicine ocupă locul 2 din Thunder Bay în clasamentul nostru meta.

Northern Ontario School of Medicine se găsește în Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Northern Ontario School of Medicine.

Northern Ontario School of Medicine a obținut locul 2821 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Northern Ontario School of Medicine.

Northern Ontario School of Medicine a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 881 în (Medical and Health Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Northern Ontario School of Medicine.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Northern Ontario School of Medicine se află pe locul 2 printre universitățile din Thunder Bay și pe locul 50 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Northern Ontario School of Medicine.

În clasamentul nostru meta, Northern Ontario School of Medicine se află pe locul 50 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.