Clasamente pentru New Sorbonne University - Paris III (New Sorbonne University - Paris III)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru New Sorbonne University - Paris III
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4312.
  • octombrie 2023: (Business and Economics) actualizare. New Sorbonne University - Paris III obține locul 601.
  • septembrie 2023: actualizare. New Sorbonne University - Paris III obține locul 1201.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu New Sorbonne University - Paris III în poziția 3152.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Social:

Harta pentru New Sorbonne University - Paris III

Design interior

New Sorbonne University - Paris III ocupă locul 62 în Franța în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 275 universităților din Franța.

New Sorbonne University - Paris III ocupă locul 11 din Paris în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 45 universități din Paris.

New Sorbonne University - Paris III se găsește în THE World University Rankings, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - EMEA - Europe, the Middle East and Africa, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru New Sorbonne University - Paris III.

New Sorbonne University - Paris III a obținut locul 53 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru New Sorbonne University - Paris III.

New Sorbonne University - Paris III a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Limbă și literatură. Ea se clasează pe locul 96 în (Linguistics). Consultați toate clasamentele pe materii pentru New Sorbonne University - Paris III.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, New Sorbonne University - Paris III se află pe locul 11 printre universitățile din Paris și pe locul 62 printre universitățile din Franța. Consultați toate clasamentele pentru New Sorbonne University - Paris III.

În clasamentul nostru meta, New Sorbonne University - Paris III se află pe locul 62 între toate universitățile din Franța, iar Paris-Saclay University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Paris. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.