Clasamente pentru National University of Asunción (National University of Asunción)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru National University of Asunción
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu National University of Asunción în poziția 3350.
  • decembrie 2023: National University of Asunción clasează 2871 în cel mai recent de la Urap .
  • septembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe cu National University of Asunción în poziția 131.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2915.

[Publicat 27 iunie, 2023]

[Publicat 04 iulie, 2023]
    Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe
    [Publicat 13 septembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 11 august, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre National University of Asunción

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Ciudad Universitaria San Lorenzo
2064, Asunción
Paraguay
Site web:
Social:

Harta pentru National University of Asunción

Design interior

National University of Asunción ocupă locul 1 în Paraguay în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 7 universităților din Paraguay.

National University of Asunción ocupă locul 1 din Asunción în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Asunción.

National University of Asunción se găsește în QS World University Rankings, THE Latin America Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, UniRank 4icu: Top 200 Spanish-Speaking Universities in the World și altele. Vedeți toate cele 8 clasamente pentru National University of Asunción.

National University of Asunción a obținut locul 82 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru National University of Asunción.

National University of Asunción a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 1471 în (Medical and Health Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru National University of Asunción.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, National University of Asunción se află pe locul 1 printre universitățile din Asunción și pe locul 1 printre universitățile din Paraguay. Consultați toate clasamentele pentru National University of Asunción.

În clasamentul nostru meta, National University of Asunción se află pe locul 1 între toate universitățile din Paraguay, iar Northern University Paraguay se află pe locul 2. Consultați toate clasamentele universităților din Asunción. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.