Clasamente pentru Liverpool Institute for Performing Arts ()

Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA) este un colegiu de muzică, dans și actorie care a fost fondat de Mark Featherstone-Witty, precum și de Paul McCartney. Studenții de aici au acces la toate facilitățile de care ar putea avea nevoie, cum ar fi studiourile de înregistrare audio de ultimă generație, studioul atelierului George Harrison, studioul TV Sennheiser, printre multe altele. LIPA nu eliberează diplome universitare, dar în schimb acordă studenților săi absolvenți "Companionships".

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului (Business and Management). Poziția în clasament #19.
  • iulie 2023: clasează 9701 în cel mai recent de la Webometrics.
  • iunie 2023: The University League Tables a anunțat cele mai recente rezultate din (Arts, Drama & Music) cu în poziția 12.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

Muzică

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.1 (pe baza 136 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.1 (pe baza 136 evaluări ale studenților)

"Îmi iubesc toți profesorii mei din cadrul programului de Tehnologia Teatrului și a Spectacolului și profit întotdeauna de ocazia de a vorbi cu ei când pot, pentru că au întotdeauna ceva util de spus. Problema este că nu este întotdeauna ușor să îi găsești, deoarece sunt foarte ocupați și, de asemenea, nu sunt mulți profesori în comparație cu studenții."

"Unul dintre cele mai frumoase momente pe care le-am petrecut aici a fost atunci când am avut ocazia să ajut LIPA să organizeze și să facă publicitate la spectacolele din orașul Liverpool. Corpul studențesc este destul de internațional, așa că ai ocazia să cunoști oameni din multe medii diferite."

Despre

PROS

• Unul dintre principalele motive pentru a alege LIPA este faptul că, în calitate de instituție, investesc în mod constant fonduri pentru a -și actualiza facilitățile. În prezent, aceste facilități includ spații care le permit studenților care lucrează la discipline tehnice să creeze proiecte la standardul unui profesionist din industria lor specifică.
  • Liverpool este un oraș excelent pentru a fi student, datorită costurilor de trai în general scăzute, a transportului public fiabil și a localnicilor carismatici.
  • Încă de la începutul cursurilor studenților, aceștia sunt așteptați să înceapă să organizeze spectacole, ceea ce se poate face prin intermediul SEB (Student Events Board). Studenții își pot anunța cu ușurință spectacolele către restul școlii și către publicul larg.

CONS

• Numeroși studenți care au studiat muzica la LIPA se plâng că nu se dedică suficient timp studiului muzicii și că prea mult timp este dedicat discuțiilor despre afacerile din domeniul muzical.
  • În primul an, studenții ar trebui să învețe o gamă largă de subiecte din cadrul disciplinei lor, pentru ca mai apoi să studieze mai puțin subiecte mai specifice începând cu anul al doilea. O problemă este că mulți cursanți de la LIPA consideră că materiile nu beneficiază de timp egal în primul an.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Mount St
L1 9HF, Liverpool
Anglia
Site web:
Social:
  • Feel At Home
  • LIPA in One Word
  • Management students discuss why they decided to study at LIPA.

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

Campusuri care aparțin de

Alte universități din Liverpool:

Design interior

ocupă locul 126 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 5 din Liverpool în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 7 universități din Liverpool.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 3 clasamente pentru .

a obținut locul 9701 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 12 în (Arts, Drama & Music). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 5 printre universitățile din Liverpool și pe locul 126 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 126 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Liverpool. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.