Clasamente pentru Korea University of Science and Technology (Korea University of Science and Technology)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Korea University of Science and Technology
  • martie 2024: Korea University of Science and Technology clasează 477 în cel mai recent de la Scimago Institutions.
  • mai 2023: Korea University of Science and Technology clasează 722 în cel mai recent de la RUR Ranking Agency (Moscow, Russia).
  • mai 2023: Korea University of Science and Technology clasează 949 în cel mai recent de la RUR Ranking Agency (Moscow, Russia).
  • mai 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #813.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

Despre Korea University of Science and Technology

Elemente cheie

Anul fondării:
Adresă:
176 Gajung-dong
305-350, Daejeon
Coreea de Sud
Site web:
Social:

Harta pentru Korea University of Science and Technology

Design interior

Korea University of Science and Technology ocupă locul 238 în Coreea de Sud în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 238 universităților din Coreea de Sud.

Korea University of Science and Technology ocupă locul 10 din Daejeon în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 10 universități din Daejeon.

Korea University of Science and Technology se găsește în Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, RUR World University Rankings, RUR Reputation Ranking, RUR Academic Rankings Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Korea University of Science and Technology.

Korea University of Science and Technology a obținut locul 477 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Korea University of Science and Technology.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Korea University of Science and Technology se află pe locul 10 printre universitățile din Daejeon și pe locul 238 printre universitățile din Coreea de Sud. Consultați toate clasamentele pentru Korea University of Science and Technology.

În clasamentul nostru meta, Korea University of Science and Technology se află pe locul 238 între toate universitățile din Coreea de Sud, iar Seoul National University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Daejeon. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.