Clasamente pentru Korea Maritime and Ocean University (Korea Maritime and Ocean University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Korea Maritime and Ocean University
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2073.
  • decembrie 2023: actualizare. Korea Maritime and Ocean University obține locul 2207.
  • noiembrie 2023: Noua ediție a . Korea Maritime and Ocean University clasat #501.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Korea Maritime and Ocean University în poziția 3028.

[Publicat 08 noiembrie, 2023]

Social:

Harta pentru Korea Maritime and Ocean University

Design interior

Korea Maritime and Ocean University ocupă locul 62 în Coreea de Sud în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 238 universităților din Coreea de Sud.

Korea Maritime and Ocean University ocupă locul 4 din Busan în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 14 universități din Busan.

Korea Maritime and Ocean University se găsește în QS University Rankings: Asia, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Korea Maritime and Ocean University.

Korea Maritime and Ocean University a obținut locul 501 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Korea Maritime and Ocean University.

Korea Maritime and Ocean University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Inginerie. Ea se clasează pe locul 1435 în (Engineering). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Korea Maritime and Ocean University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Korea Maritime and Ocean University se află pe locul 4 printre universitățile din Busan și pe locul 62 printre universitățile din Coreea de Sud. Consultați toate clasamentele pentru Korea Maritime and Ocean University.

În clasamentul nostru meta, Korea Maritime and Ocean University se află pe locul 62 între toate universitățile din Coreea de Sud, iar Seoul National University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Busan. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.