Clasamente pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon (Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon în poziția 4109.
  • noiembrie 2023: Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon clasează 651 în cel mai recent de la British Quacquarelli Symonds, UK.
  • iulie 2023: Noua ediție a . Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon clasat #4010.
  • mai 2019: actualizare. Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon obține locul 241.

[Publicat 08 noiembrie, 2023]

[Publicat 06 mai, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
PO Box 80, Umavi Nagar
425 001, Jalgaon
India
Site web:
Social:

Harta pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon

Design interior

Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon ocupă locul 208 în India în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 578 universităților din India.

Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon ocupă locul 1 din Jalgaon în clasamentul nostru meta.

Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon se găsește în QS University Rankings: Asia, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon.

Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon a obținut locul 241 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon se află pe locul 1 printre universitățile din Jalgaon și pe locul 208 printre universitățile din India. Consultați toate clasamentele pentru Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon.

În clasamentul nostru meta, Kavayitri Bahinabai Chaudhari North Maharashtra University Jalgaon se află pe locul 208 între toate universitățile din India, iar Indian Institute of Science se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.