Clasamente pentru Johnson & Wales University-Charlotte (Johnson & Wales University-Charlotte)

Johnson & Wales University este o instituție privată de învățământ superior care a început în 1914 ca o școală de afaceri în Rhode Island. Majoritatea programelor de la JWU Charlotte, sunt în domeniul artelor culinare și au o rată excelentă de angajare a studenților. Mulți absolvenți sunt acum bucătari de succes și/sau personalități de televiziune. Campusul este situat chiar în centrul orașului Charlotte, Carolina de Nord.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Johnson & Wales University-Charlotte
  • noiembrie 2021: actualizare. Johnson & Wales University-Charlotte obține locul 1493.
  • noiembrie 2021: Publicarea site-ului (Nursing & Health Care). Poziția în clasament #396.
  • noiembrie 2021: Payscale a anunțat cele mai recente rezultate din cu Johnson & Wales University-Charlotte în poziția 1430.
  • septembrie 2021: Johnson & Wales University-Charlotte clasează 600 în cel mai recent de la Wallstreet Journal USA & THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

Despre Johnson & Wales University-Charlotte

PROS

• Biroul de carieră organizează peste 2.600 de stagii de practică în fiecare an.
  • Studenții primesc feedback -ul și atenția de care au nevoie datorită raportului student/facultate de 18:1.
  • Peste 97% dintre absolvenți își găsesc un loc de muncă în termen de 6 luni, în cea mai mare parte legat de domeniul lor de interes și de studiu.

CONS

• Dormitoarele ar putea fi mai spațioase.
  • Mâncarea din sălile de mese devine repetitivă. Ar fi o mare îmbunătățire dacă ar exista mai multe magazine în campus pentru a cumpăra mâncare.

Elemente cheie

Adresă:
801 West Trade Street
28202, Charlotte
Statele Unite
Site web:
Social:
  • How is Student Life at JWU Charlotte?
  • JWU Student Stories - Charlotte
  • Why Choose JWU Charlotte
  • JWU Charlotte Students Advice

Harta pentru Johnson & Wales University-Charlotte

Design interior

Johnson & Wales University-Charlotte ocupă locul 1904 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Johnson & Wales University-Charlotte ocupă locul 4 din Charlotte în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 4 universități din Charlotte.

Johnson & Wales University-Charlotte se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni) Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Johnson & Wales University-Charlotte.

Johnson & Wales University-Charlotte a obținut locul 600 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Johnson & Wales University-Charlotte.

Johnson & Wales University-Charlotte a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 396 în (Art). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Johnson & Wales University-Charlotte.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Johnson & Wales University-Charlotte se află pe locul 4 printre universitățile din Charlotte și pe locul 1904 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Johnson & Wales University-Charlotte.

În clasamentul nostru meta, Johnson & Wales University-Charlotte se află pe locul 1904 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Charlotte. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.