Clasamente pentru Jiangxi Science and Technology Normal University (Jiangxi Science and Technology Normal University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Jiangxi Science and Technology Normal University
  • martie 2024: Jiangxi Science and Technology Normal University clasează 1812 în cel mai recent de la Scimago Institutions.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2068.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #3830.
  • iulie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din (Business) cu Jiangxi Science and Technology Normal University în poziția 1146.

[Publicat 29 martie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]
    • #2068

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Jiangxi Science and Technology Normal University

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
Nanchang
China
Site web:
Social:

Harta pentru Jiangxi Science and Technology Normal University

Design interior

Jiangxi Science and Technology Normal University ocupă locul 283 în China în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 732 universităților din China.

Jiangxi Science and Technology Normal University ocupă locul 6 din Nanchang în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 9 universități din Nanchang.

Jiangxi Science and Technology Normal University se găsește în BCUR Best Chinese Universities Ranking - ShanghaiRanking, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Jiangxi Science and Technology Normal University.

Jiangxi Science and Technology Normal University a obținut locul 314 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Jiangxi Science and Technology Normal University.

Jiangxi Science and Technology Normal University a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Științele naturii. Ea se clasează pe locul 1146 în (Chemical Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Jiangxi Science and Technology Normal University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Jiangxi Science and Technology Normal University se află pe locul 6 printre universitățile din Nanchang și pe locul 283 printre universitățile din China. Consultați toate clasamentele pentru Jiangxi Science and Technology Normal University.

În clasamentul nostru meta, Jiangxi Science and Technology Normal University se află pe locul 283 între toate universitățile din China, iar Tsinghua University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Nanchang. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.