Clasamente pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne (Indiana University - Purdue University Fort Wayne)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne
  • martie 2024: actualizare. Indiana University - Purdue University Fort Wayne obține locul 3776.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2783.
  • noiembrie 2021: Indiana University - Purdue University Fort Wayne clasează 951 în cel mai recent de la Payscale .
  • noiembrie 2021: Payscale a anunțat cele mai recente rezultate din cu Indiana University - Purdue University Fort Wayne în poziția 885.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne

Inginerie Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Informatică
Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate

Despre Indiana University - Purdue University Fort Wayne

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
2101 E Coliseum Boulevard
46805-14, Fort Wayne
Statele Unite
Site web:
Social:
Laureați la Premiul Nobel:
Ei-ichi Negishi (, 2010)

Herbert C. Brown (, 1979)

Harta pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne

Design interior

Indiana University - Purdue University Fort Wayne ocupă locul 1790 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Indiana University - Purdue University Fort Wayne ocupă locul 5 din Fort Wayne în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Fort Wayne.

Indiana University - Purdue University Fort Wayne se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Scimago Institutions Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne.

Indiana University - Purdue University Fort Wayne a obținut locul 600 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne.

Indiana University - Purdue University Fort Wayne a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Inginerie. Ea se clasează pe locul 339 în (Engineering). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Indiana University - Purdue University Fort Wayne se află pe locul 5 printre universitățile din Fort Wayne și pe locul 1790 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Indiana University - Purdue University Fort Wayne.

În clasamentul nostru meta, Indiana University - Purdue University Fort Wayne se află pe locul 1790 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Fort Wayne. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.