Clasamente pentru Federal University of Vale do São Francisco (Federal University of Vale do São Francisco)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Federal University of Vale do São Francisco
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #3023.
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe. Poziția în clasament #201.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Federal University of Vale do São Francisco în poziția 2896.
  • iulie 2023: Federal University of Vale do São Francisco clasează 1968 în cel mai recent (Business) de la Urap .

[Publicat 07 octombrie, 2019]
    Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe
    [Publicat 13 septembrie, 2023]

[Publicat 06 mai, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre Federal University of Vale do São Francisco

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Avenida Tancredo Neves 100
56306-41, Petrolina
Brazilia
Site web:
Social:

Harta pentru Federal University of Vale do São Francisco

Design interior

Federal University of Vale do São Francisco ocupă locul 88 în Brazilia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 211 universităților din Brazilia.

Federal University of Vale do São Francisco ocupă locul 1 din Petrolina în clasamentul nostru meta.

Federal University of Vale do São Francisco se găsește în RUF Ranking de universidades, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, QS University Rankings BRICS, Scimago Institutions Rankings, THE Young University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 7 clasamente pentru Federal University of Vale do São Francisco.

Federal University of Vale do São Francisco a obținut locul 106 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Federal University of Vale do São Francisco.

Federal University of Vale do São Francisco a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 1968 în (Medical and Health Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Federal University of Vale do São Francisco.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Federal University of Vale do São Francisco se află pe locul 1 printre universitățile din Petrolina și pe locul 88 printre universitățile din Brazilia. Consultați toate clasamentele pentru Federal University of Vale do São Francisco.

În clasamentul nostru meta, Federal University of Vale do São Francisco se află pe locul 88 între toate universitățile din Brazilia, iar University of São Paulo se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.