Clasamente pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées (Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées
  • septembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #401.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #882.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului Clasamente pentru THE Young University. Poziția în clasament #151.
  • mai 2022: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #275.

[Publicat 27 septembrie, 2023]
    Clasamente pentru THE Young University
    [Publicat 03 iulie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Despre Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées

Elemente cheie

Adresă:
Toulouse
Franța
Site web:
Laureați la Premiul Nobel:
Paul Sabatier (, 1912)

Harta pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées

Design interior

Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées ocupă locul 34 în Franța în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 275 universităților din Franța.

Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées ocupă locul 2 din Toulouse în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 14 universități din Toulouse.

Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées se găsește în THE World University Rankings, THE Young University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE China Subject Ratings Overall Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées.

Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées a obținut locul 151 în Clasamente pentru THE Young University. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées se află pe locul 2 printre universitățile din Toulouse și pe locul 34 printre universitățile din Franța. Consultați toate clasamentele pentru Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées.

În clasamentul nostru meta, Federal University of Toulouse Midi-Pyrénées se află pe locul 34 între toate universitățile din Franța, iar Paris-Saclay University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Toulouse. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.