Clasamente pentru Federal Rural University of the Amazon (Federal Rural University of the Amazon)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Federal Rural University of the Amazon
  • martie 2024: Federal Rural University of the Amazon clasează 3523 în cel mai recent de la Scimago Institutions.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2847.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4496.
  • iulie 2023: Urap a anunțat cele mai recente rezultate din (Business) cu Federal Rural University of the Amazon în poziția 1481.

[Publicat 07 octombrie, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Federal Rural University of the Amazon

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
Avenida Presidente Tancredo Neves 2501
66077-53, Belém
Brazilia
Site web:
Social:

Harta pentru Federal Rural University of the Amazon

Design interior

Federal Rural University of the Amazon ocupă locul 120 în Brazilia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 211 universităților din Brazilia.

Federal Rural University of the Amazon ocupă locul 3 din Belém în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 4 universități din Belém.

Federal Rural University of the Amazon se găsește în RUF Ranking de universidades, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Federal Rural University of the Amazon.

Federal Rural University of the Amazon a obținut locul 129 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Federal Rural University of the Amazon.

Federal Rural University of the Amazon a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Științele naturii. Ea se clasează pe locul 1481 în (Biological Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Federal Rural University of the Amazon.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Federal Rural University of the Amazon se află pe locul 3 printre universitățile din Belém și pe locul 120 printre universitățile din Brazilia. Consultați toate clasamentele pentru Federal Rural University of the Amazon.

În clasamentul nostru meta, Federal Rural University of the Amazon se află pe locul 120 între toate universitățile din Brazilia, iar University of São Paulo se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Belém. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.