Clasamente pentru Estácio de Sá University (Estácio de Sá University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Estácio de Sá University
  • martie 2024: actualizare. Estácio de Sá University obține locul 2496.
  • iulie 2023: Estácio de Sá University clasează 6373 în cel mai recent de la Webometrics.
  • septembrie 2021: StuDocu a anunțat cele mai recente rezultate din cu Estácio de Sá University în poziția 528.
  • octombrie 2019: Estácio de Sá University clasează 88 în cel mai recent de la RUF.

[Publicat 07 octombrie, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Estácio de Sá University

Elemente cheie

Telefon:
+55 4003-6767
Adresă:
Rua do Bispo 83
20261-06, Rio de Janeiro
Brazilia
Site web:
Social:

Harta pentru Estácio de Sá University

Design interior

Estácio de Sá University ocupă locul 77 în Brazilia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 211 universităților din Brazilia.

Estácio de Sá University ocupă locul 5 din Rio de Janeiro în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 12 universități din Rio de Janeiro.

Estácio de Sá University se găsește în RUF Ranking de universidades, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 4 clasamente pentru Estácio de Sá University.

Estácio de Sá University a obținut locul 88 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Estácio de Sá University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Estácio de Sá University se află pe locul 5 printre universitățile din Rio de Janeiro și pe locul 77 printre universitățile din Brazilia. Consultați toate clasamentele pentru Estácio de Sá University.

În clasamentul nostru meta, Estácio de Sá University se află pe locul 77 între toate universitățile din Brazilia, iar University of São Paulo se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Rio de Janeiro. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.