Clasamente pentru Emily Carr University of Art and Design (Emily Carr University of Art and Design)

Situată în orașul Vancouver, Emily Carr University of Art and Design (ECUAD) este o universitate finanțată din fonduri publice, cunoscută anterior sub numele de Emily Carr Institute of Art and Design. Datând din 1925, această universitate a fost prima universitate care a oferit diplome recunoscute oficial create exclusiv pentru studenții din domeniul artelor vizuale și al artelor spectacolului.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Emily Carr University of Art and Design
  • iulie 2023: actualizare. Emily Carr University of Art and Design obține locul 7232.
  • martie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din (Business & Management Studies) cu Emily Carr University of Art and Design în poziția 25.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Emily Carr University of Art and Design

PROS

• Elevii evidențiază adesea calitatea instalațiilor. Cei înscriși aici se pot aștepta la o arhitectură modernă și inspirată, inclusiv la spații de studiu complet echipate și chiar la un skatepark.
  • O universitate deosebit de bună pentru artiștii vizuali, cu clasamente înalte din QS World University Rankings.
  • Există o varietate de diplome de artă din care puteți alege, inclusiv Design; Arte plastice și Arte media; cu Design și Arte plastice care oferă posibilitatea de a progresa spre un masterat.

CONS

• Numeroși elevi s -au plâns de faptul că profesorii sunt, în general, indiferenți și ar dori să primească un sprijin mai dinamic.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
1399 Johnston Street
V6H 3R9, Vancouver
Canada
Site web:
Social:
  • Undergraduate Studies at Emily Carr University
  • Alumni Stories | Jay Grandin + Leah Nelson
  • Graduate Studies at Emily Carr University of Art + Design

Harta pentru Emily Carr University of Art and Design

Alte universități din Vancouver:

Design interior

Emily Carr University of Art and Design ocupă locul 66 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Emily Carr University of Art and Design ocupă locul 3 din Vancouver în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Vancouver.

Emily Carr University of Art and Design se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 2 clasamente pentru Emily Carr University of Art and Design.

Emily Carr University of Art and Design a obținut locul 7232 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Emily Carr University of Art and Design.

Emily Carr University of Art and Design a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 25 în (Art & Design). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Emily Carr University of Art and Design.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Emily Carr University of Art and Design se află pe locul 3 printre universitățile din Vancouver și pe locul 66 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Emily Carr University of Art and Design.

În clasamentul nostru meta, Emily Carr University of Art and Design se află pe locul 66 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Vancouver. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.