Clasamente pentru CUNY Hunter College (CUNY Hunter College)

Hunter College este unul dintre colegiile care fac parte din City University of New York (CUNY), cea mai mare instituție urbană de învățământ superior din țară. Hunter College are trei campusuri principale și 2 campusuri satelit, iar fiecare dintre aceste campusuri are propriile sale facilități speciale, cum ar fi studioul Black Box, sala de repetiții, cantina clasei, sala de sport, sala de proiecție și multe altele.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru CUNY Hunter College
  • iulie 2023: CUNY Hunter College clasează 1278 în cel mai recent de la Webometrics.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului (Business). Poziția în clasament #1237.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului (Economics & Business). Poziția în clasament #351.
  • martie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #1260.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 30 august, 2022]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2019]

[Publicat 26 aprilie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2023]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 28 noiembrie, 2022]

[Publicat 16 mai, 2022]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 11 iulie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru CUNY Hunter College

Informatică Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Informatică
Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate
Științe sociale NTU Rankings by Subject
Studii socio-umaniste

Despre CUNY Hunter College

PROS

• În general, studenții sunt de acord cu faptul că profesorii sunt atât abordabili, cât și experți în domeniile respective și că puteți obține feedback pentru temele dumneavoastră în timp util.
  • Cluburile și societățile organizate de studenți sunt o modalitate populară de a cunoaște oameni. Clasurile sunt suspendate timp de 2 ore în fiecare săptămână, astfel încât studenții să aibă timp pentru o activitate extracurriculară. Acest lucru îmbunătățește calitatea vieții studenților în campus.
  • Atletismul este luat foarte în serios la Hunter College, după ce a produs o serie de sportivi olimpici. Cei interesați de sport sunt norocoși la CUNY.

CONS

• Deoarece este o universitate de navetiști, nu sunt mulți oameni în campus în weekenduri.
  • Calitatea și varietatea mâncării disponibile în campus sunt adesea criticate aici. Meniul cantinei se repetă prea mult, potrivit studenților de la CUNY.

Elemente cheie

Adresă:
New York
Statele Unite
Site web:
Social:
  • Student Life & Clubs
  • The Transfer Experience at Hunter College
  • Getting Around Hunter - Hunter Students Speak
  • Milana Khaitova from Yalow Scholars Program at Hunter College
  • Hunter Student Speak: Student Journalism
  • My Hunter Experience by Dominika Tomczyk

Harta pentru CUNY Hunter College

Alte universități din New York:

Design interior

CUNY Hunter College ocupă locul 232 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1925 universităților din Statele Unite.

CUNY Hunter College ocupă locul 6 din New York în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 35 universități din New York.

CUNY Hunter College se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), US News: Best Global Universities, Kiplinger's Best College Values, The Princeton Review: Top 50 Best Value Colleges (Public Schools) și altele. Vedeți toate cele 17 clasamente pentru CUNY Hunter College.

CUNY Hunter College a obținut locul 35 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru CUNY Hunter College.

CUNY Hunter College a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Informatică. Ea se clasează pe locul 17 în (Computer Science). Consultați toate clasamentele pe materii pentru CUNY Hunter College.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, CUNY Hunter College se află pe locul 6 printre universitățile din New York și pe locul 232 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru CUNY Hunter College.

În clasamentul nostru meta, CUNY Hunter College se află pe locul 232 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din New York. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.