Clasamente pentru CUNY City College (CUNY City College)

City College of the City University of New York (CCNY) este un colegiu care face parte din rețeaua universitară CUNY. Campusul principal include 13 clădiri, precum și Centrul de biologie structurală al statului New York și cele două facilități de cercetare de ultimă generație situate în South Campus. Există, de asemenea, un campus în centrul orașului, numit Center for Worker Education.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru CUNY City College
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu CUNY City College în poziția 613.
  • septembrie 2023: CUNY City College clasează 105 în cel mai recent de la Us News.
  • iulie 2023: (Economics & Business) actualizare. CUNY City College obține locul 257.
  • iulie 2023: actualizare. CUNY City College obține locul 701.

[Publicat 17 septembrie, 2023]

[Publicat 28 august, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 28 martie, 2022]
    Știința materialelor

Medicină și sănătate

Asistență și îngrijire medicală

Științele naturii

Chimie

Fizică

Cele mai bune clasări pe materii pentru CUNY City College

Asistență și îngrijire medicală Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Medicină și sănătate
Inginerie Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Chimie NTU Rankings by Subject
Științele naturii
Informatică NTU Rankings by Subject
Matematică NTU Rankings by Subject

Despre CUNY City College

PROS

• Studenții spun că acest colegiu este o alegere deosebit de bună pentru studenții la inginerie, deoarece opțiunile sunt variate, iar calitatea cursurilor este foarte bună.
  • Mulți laudă ritmul cursurilor și programelor ca fiind nici prea ușor, nici prea dificil.
  • Un comentariu recurent din partea studenților este că colegul este divers din punct de vedere cultural, cu o puternică prezență internațională.

CONS

• Nu se acordă prea multă importanță atletismului, potrivit studenților care ar dori să vadă mai multe facilități pentru practicarea sportului preferat.
  • Deși nu toată lumea este de acord, unii avertizează că zona înconjurătoare poate fi nesigură pe timp de noapte. Este recomandabil să întrebați localnicii pentru sfaturi despre cum să vă păstrați în siguranță.

Elemente cheie

Adresă:
New York
Statele Unite
Site web:
Social:
  • CCNY 2021 Great Grads Salute
  • Tell us about one of your favorite classes related to your major
  • What do you like about CCNY? - Q&A with Sydney

Harta pentru CUNY City College

Alte universități din New York:

Design interior

CUNY City College ocupă locul 220 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

CUNY City College ocupă locul 7 din New York în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 35 universități din New York.

CUNY City College se găsește în US News Best National Universities, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Washington Monthly - National Universities, Kiplinger's Best College Values, Scimago Institutions Rankings, NTU Performance Ranking of Scientific Papers și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru CUNY City College.

CUNY City College a obținut locul 105 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru CUNY City College.

CUNY City College a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 27 în (Nursing & Health Care). Consultați toate clasamentele pe materii pentru CUNY City College.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, CUNY City College se află pe locul 7 printre universitățile din New York și pe locul 220 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru CUNY City College.

În clasamentul nostru meta, CUNY City College se află pe locul 220 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din New York. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.