Clasamente pentru Charité - Medical University of Berlin (Charité - Medical University of Berlin)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Charité - Medical University of Berlin
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #122.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Business and Economics). Poziția în clasament #27.
  • septembrie 2023: Noua ediție a . Charité - Medical University of Berlin clasat #94.
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #275.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 11 iulie, 2023]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 30 aprilie, 2019]

[Publicat 31 iulie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Social:

Harta pentru Charité - Medical University of Berlin

Design interior

Charité - Medical University of Berlin ocupă locul 50 în Germania în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 385 universităților din Germania.

Charité - Medical University of Berlin ocupă locul 4 din Berlin în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 33 universități din Berlin.

Charité - Medical University of Berlin se găsește în THE World University Rankings, NTU Performance Ranking of Scientific Papers, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Reuters Most Innovative Universities Europe, Webometrics Ranking Web of Universities, THE China Subject Ratings Overall Vedeți toate cele 10 clasamente pentru Charité - Medical University of Berlin.

Charité - Medical University of Berlin a obținut locul 28 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Charité - Medical University of Berlin.

Charité - Medical University of Berlin a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 20 în (Immunology). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Charité - Medical University of Berlin.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Charité - Medical University of Berlin se află pe locul 4 printre universitățile din Berlin și pe locul 50 printre universitățile din Germania. Consultați toate clasamentele pentru Charité - Medical University of Berlin.

În clasamentul nostru meta, Charité - Medical University of Berlin se află pe locul 50 între toate universitățile din Germania, iar Technical University of Munich se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Berlin. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.