Clasamente pentru Catholic University of Daegu (Catholic University of Daegu)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Catholic University of Daegu
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #1539.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2145.
  • iulie 2023: actualizare. Catholic University of Daegu obține locul 3038.
  • iulie 2023: Catholic University of Daegu clasează 987 în cel mai recent (Business) de la Urap .

• #1987

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Catholic University of Daegu

Elemente cheie

Anul fondării:
1914
Telefon:
+82 53-850-3114
Adresă:
330 Geumnak1-ri, Hayang-eup
712-702, Gyeongsan-si
Coreea de Sud
Site web:
Social:

Harta pentru Catholic University of Daegu

Design interior

Catholic University of Daegu ocupă locul 59 în Coreea de Sud în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 238 universităților din Coreea de Sud.

Catholic University of Daegu ocupă locul 3 din Gyeongsan-si în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 11 universități din Gyeongsan-si.

Catholic University of Daegu se găsește în US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru Catholic University of Daegu.

Catholic University of Daegu a obținut locul 1539 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Catholic University of Daegu.

Catholic University of Daegu a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 987 în (Medical and Health Sciences). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Catholic University of Daegu.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Catholic University of Daegu se află pe locul 3 printre universitățile din Gyeongsan-si și pe locul 59 printre universitățile din Coreea de Sud. Consultați toate clasamentele pentru Catholic University of Daegu.

În clasamentul nostru meta, Catholic University of Daegu se află pe locul 59 între toate universitățile din Coreea de Sud, iar Seoul National University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Gyeongsan-si. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.