Clasamente pentru Catholic University of Cuenca (Catholic University of Cuenca)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Catholic University of Cuenca
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Catholic University of Cuenca în poziția 4173.
  • septembrie 2023: British Quacquarelli Symonds, UK a anunțat cele mai recente rezultate din Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe cu Catholic University of Cuenca în poziția 351.
  • iulie 2023: THE Times Higher Education, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu Catholic University of Cuenca în poziția 151.
  • iunie 2023: Publicarea site-ului Clasamente de impact pentru THE World University - general. Poziția în clasament #1001.

[Publicat 04 iulie, 2023]
    Clasamente universitare QS: America Latină și Caraibe
    [Publicat 13 septembrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 06 septembrie, 2021]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

Despre Catholic University of Cuenca

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
Boivar 9-49 Entre Benigno Malo y Padre Aguirre
Cuenca
Ecuador
Site web:
Social:

Harta pentru Catholic University of Cuenca

Design interior

Catholic University of Cuenca ocupă locul 19 în Ecuador în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 56 universităților din Ecuador.

Catholic University of Cuenca ocupă locul 4 din Cuenca în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 5 universități din Cuenca.

Catholic University of Cuenca se găsește în THE Latin America Rankings, QS University Rankings: Latin America & The Caribbean, Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - Latin America, THE World University Impact Rankings - Overall Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Catholic University of Cuenca.

Catholic University of Cuenca a obținut locul 151 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Catholic University of Cuenca.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Catholic University of Cuenca se află pe locul 4 printre universitățile din Cuenca și pe locul 19 printre universitățile din Ecuador. Consultați toate clasamentele pentru Catholic University of Cuenca.

În clasamentul nostru meta, Catholic University of Cuenca se află pe locul 19 între toate universitățile din Ecuador, iar Universidad San Francisco, Quito se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Cuenca. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.