Clasamente pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy (Carol Davila University of Medicine and Pharmacy)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Carol Davila University of Medicine and Pharmacy în poziția 1256.
  • decembrie 2023: Carol Davila University of Medicine and Pharmacy clasează 787 în cel mai recent de la Urap .
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului (Textile Science and Engineering). Poziția în clasament #101.
  • octombrie 2023: Carol Davila University of Medicine and Pharmacy clasează 601 în cel mai recent (Business and Economics) de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat 22 iulie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy

Inginerie URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Despre Carol Davila University of Medicine and Pharmacy

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Strada Dionisie Lupu 37
70183, București
România
Site web:
Social:

Harta pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy

Design interior

Carol Davila University of Medicine and Pharmacy ocupă locul 3 în România în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 66 universităților din România.

Carol Davila University of Medicine and Pharmacy ocupă locul 2 din București în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 21 universități din București.

Carol Davila University of Medicine and Pharmacy se găsește în THE World University Rankings, US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 9 clasamente pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy.

Carol Davila University of Medicine and Pharmacy a obținut locul 787 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy.

Carol Davila University of Medicine and Pharmacy a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Medicină și sănătate. Ea se clasează pe locul 101 în (Clinical Medicine). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Carol Davila University of Medicine and Pharmacy se află pe locul 2 printre universitățile din București și pe locul 3 printre universitățile din România. Consultați toate clasamentele pentru Carol Davila University of Medicine and Pharmacy.

În clasamentul nostru meta, Carol Davila University of Medicine and Pharmacy se află pe locul 3 între toate universitățile din România, iar Babes-Bolyai University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din București. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.