Clasamente pentru Cape Breton University (Cape Breton University)

Cape Breton University este o universitate finanțată din fonduri publice, în principal universitate de licență din Sydney, Nova Scotia, Canada. O regiune cunoscută pentru localnicii săi prietenoși și frumusețea naturală elegantă, dar și pentru iernile sale lungi. CBU oferă o selecție bogată de programe atât de licență, cât și de studii postuniversitare, de la Arte și Științe Sociale la Inginerie și Tehnologie.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Cape Breton University
  • iulie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #2857.
  • martie 2023: Cape Breton University clasează 2178 în cel mai recent de la Scimago Institutions.
  • octombrie 2022: Noua ediție a . Cape Breton University clasat #19.

[Publicat 07 octombrie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Cape Breton University

PROS

• Studenții apreciază în general faptul că campusul se află într -un cadru natural, deși poate fi dificil să ajungi la el fără mașină.
  • Score ridicate de satisfacție a studenților, conform sondajelor efectuate de Maclean's Rankings.

CONS

• O nemulțumire frecventă este că nu există cazare la fața locului și, prin urmare, studenții trebuie să caute un apartament de închiriat.
  • Numeroși studenți au semnalat faptul că manualele nu sunt întotdeauna actualizate, deși profesorii observă de obicei ei înșiși acest lucru.

Elemente cheie

Anul fondării:
1951
Telefon:
+1 902-539-5300
Adresă:
PO Box 5300
B1P 6L2,
Canada
Site web:
Social:
  • Cape Breton University Student Life
  • This Is CBU
  • My CBU Story 2019: Michaela Epifano
  • My CBU Story 2019: Lois Esangbedo
  • My CBU Story - Mackenzee Ryan
  • My CBU Story 2019: Kenzie Wadden

Harta pentru Cape Breton University

Design interior

Cape Breton University ocupă locul 46 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Cape Breton University ocupă locul 1 din în clasamentul nostru meta.

Cape Breton University se găsește în MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 3 clasamente pentru Cape Breton University.

Cape Breton University a obținut locul 19 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Cape Breton University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Cape Breton University se află pe locul 1 printre universitățile din și pe locul 46 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Cape Breton University.

În clasamentul nostru meta, Cape Breton University se află pe locul 46 între toate universitățile din Canada, iar University of Toronto se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.