Clasamente pentru Bryn Mawr College (Bryn Mawr College)

Bryn Mawr College este o instituție de învățământ superior de arte liberale rezervată exclusiv femeilor, cu sediul în orașul Bryn Mawr, Pennsylvania. Situat într-un campus rezidențial uimitor, chiar în afara zonei metropolitane. Colegiul are un număr de aproximativ 1.719 studenți, iar oportunitățile acestora nu se limitează doar la selecția largă de specializări pe care Bryn Mawr le oferă, ci sunt extinse prin colaborarea colegiului cu colegiile Haverford și Swarthmore, precum și cu Universitatea din Pennsylvania.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Bryn Mawr College
  • martie 2024: Noua ediție a . Bryn Mawr College clasat #3403.
  • octombrie 2023: Noua ediție a . Bryn Mawr College clasat #30.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Bryn Mawr College în poziția 1664.
  • august 2022: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #95.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 27 octombrie, 2023]

[Publicat 30 august, 2022]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2019]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 08 august, 2022]

[Publicat 16 mai, 2022]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Despre Bryn Mawr College

PROS

• Studenții raportează că conținutul cursului și volumul de muncă sunt provocatoare în mod corespunzător, și este completat foarte mult de sprijinul personal oferit de personal.
  • Cei care studiază la colegiu tind să fie de acord cu faptul că elevii sunt diferiți din punct de vedere cultural, ceea ce le permite să întâlnească oameni dintr -o mare varietate de medii.
  • Bryn Mawr SEPTA îi ajută pe studenți să ajungă în campus, deoarece există o stație de tren la doar 3 minute de mers pe jos..

CONS

• Numeroși studenți se plâng de faptul că dormitoarele studențești au pereți subțiri și aer condiționat prost. Mulți consideră că taxele de școlarizare ar trebui să le ofere mai mult decât atât.
  • Orașul Bryn Mawr este descris ca fiind un loc scump pentru a trăi.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
101 N Merion Avenue
19010-28, Bryn Mawr
Statele Unite
Site web:
Social:
  • A Day in the Life: Ariel Zhang '22 | Bryn Mawr College
  • Bryn Mawr College - Advice from the Class of 2020
  • 20 Questions with Katie Davenport '21 | Bryn Mawr College
  • Day In The Life: Kinzey Schwab '21 | Bryn Mawr College
  • Welcome Class of 2022!

Harta pentru Bryn Mawr College

Design interior

Bryn Mawr College ocupă locul 271 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Bryn Mawr College ocupă locul 1 din Bryn Mawr în clasamentul nostru meta.

Bryn Mawr College se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, US News Best National Liberal Arts Colleges, Forbes: America's Top Colleges, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Kiplinger's Best College Values, Scimago Institutions Rankings și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru Bryn Mawr College.

Bryn Mawr College a obținut locul 22 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Bryn Mawr College.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Bryn Mawr College se află pe locul 1 printre universitățile din Bryn Mawr și pe locul 271 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Bryn Mawr College.

În clasamentul nostru meta, Bryn Mawr College se află pe locul 271 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.