Clasamente pentru Bashkir State Medical University (Bashkir State Medical University)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Bashkir State Medical University
  • martie 2024: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #4246.
  • decembrie 2023: actualizare. Bashkir State Medical University obține locul 2816.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Bashkir State Medical University în poziția 4637.
  • iunie 2023: Bashkir State Medical University clasează 801 în cel mai recent Clasamente de impact pentru THE World University - general de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

Despre Bashkir State Medical University

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
ul. Lenina 3
450000, Ufa
Rusia
Site web:
Social:

Harta pentru Bashkir State Medical University

Design interior

Bashkir State Medical University ocupă locul 97 în Rusia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 381 universităților din Rusia.

Bashkir State Medical University ocupă locul 3 din Ufa în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Ufa.

Bashkir State Medical University se găsește în Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Vedeți toate cele 3 clasamente pentru Bashkir State Medical University.

Bashkir State Medical University a obținut locul 801 în Clasamente de impact pentru THE World University - general. Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Bashkir State Medical University.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Bashkir State Medical University se află pe locul 3 printre universitățile din Ufa și pe locul 97 printre universitățile din Rusia. Consultați toate clasamentele pentru Bashkir State Medical University.

În clasamentul nostru meta, Bashkir State Medical University se află pe locul 97 între toate universitățile din Rusia, iar Moscow State University M. V. Lomonosov se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Ufa. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.