Clasamente pentru Amman Arab University for Graduate Studies (Amman Arab University for Graduate Studies)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Amman Arab University for Graduate Studies
  • martie 2024: Noua ediție a . Amman Arab University for Graduate Studies clasat #573.
  • octombrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #111.
  • iulie 2023: Webometrics a anunțat cele mai recente rezultate din cu Amman Arab University for Graduate Studies în poziția 2089.
  • iunie 2023: Amman Arab University for Graduate Studies clasează 801 în cel mai recent Clasamente de impact pentru THE World University - general de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 18 octombrie, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 11 august, 2022]
    • #2089

[Publicat 31 iulie, 2023]
    Clasamente de impact pentru THE World University - general
    [Publicat 01 iunie, 2023]

Despre Amman Arab University for Graduate Studies

Elemente cheie

Telefon:
Adresă:
PO Box 2234
11953, Amman
Iordania
Site web:
Social:

Harta pentru Amman Arab University for Graduate Studies

Design interior

Amman Arab University for Graduate Studies ocupă locul 10 în Iordania în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 28 universităților din Iordania.

Amman Arab University for Graduate Studies ocupă locul 4 din Amman în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 14 universități din Amman.

Amman Arab University for Graduate Studies se găsește în QS University Rankings: Arab Region, Scimago Institutions Rankings, UniRank 4icu: Top 200 Arabic-Speaking Universities, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Amman Arab University for Graduate Studies.

Amman Arab University for Graduate Studies a obținut locul 111 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Amman Arab University for Graduate Studies.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Amman Arab University for Graduate Studies se află pe locul 4 printre universitățile din Amman și pe locul 10 printre universitățile din Iordania. Consultați toate clasamentele pentru Amman Arab University for Graduate Studies.

În clasamentul nostru meta, Amman Arab University for Graduate Studies se află pe locul 10 între toate universitățile din Iordania, iar University of Jordan se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Amman. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.