Clasamente pentru Albertus Magnus College (Albertus Magnus College)

Albertus Magnus College (AMC) este o școală de arte liberale cu finanțare privată cu sediul în New Haven, Connecticut. Colegiul este afiliat în mod oficial la credința catolică și a fost înființat inițial de Surorile Dominicane ale Păcii. Populația lor de aproape 1.200 de studenți are posibilitatea de a alege dintr-o gamă largă de materii la nivel de licență și de absolvire, iar multe dintre ele pot fi studiate online sau ca parte a unui program flexibil. Aceste opțiuni sunt concepute pentru a-i ajuta pe adulții care lucrează să găsească o modalitate de a-și obține singuri diploma la care au visat.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Albertus Magnus College
  • iulie 2023: Albertus Magnus College clasează 8323 în cel mai recent de la Webometrics.
  • mai 2022: Albertus Magnus College clasează 552 în cel mai recent de la MONEY.
  • ianuarie 2022: (Business) actualizare. Albertus Magnus College obține locul 148.
  • ianuarie 2022: Us News a anunțat cele mai recente rezultate din (Business) cu Albertus Magnus College în poziția 252.

[Publicat 14 septembrie, 2021]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 16 mai, 2022]

[Publicat 11 noiembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

[Publicat ]

[Publicat ]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Albertus Magnus College

Afaceri US News: Best Online Master's in Business Programs

Despre Albertus Magnus College

PROS

• Cel mai recurent comentariu din partea studenților este că există o cultură a sprijinului reciproc între studenții din campus.
  • Profesorii sunt descriși ca fiind profesioniști dedicați, care sunt bucuroși să îi ajute pe studenții serioși. Studenții pot obține sesiuni de feedback, de obicei, în 48 de ore..
  • Deoarece colegiul este de dimensiuni reduse, este mai ușor să cunoști alți studenți, deoarece îi vezi mai des în timp ce te deplasezi, potrivit studenților.

CONS

• Unii studenți și -au exprimat opinia că un serviciu de transfer ar fi util, deoarece transportul public din zonă trece foarte rar peacolo.
  • Rezidențele ar putea fi modernizate, potrivit mai multor studenți, care exprimă faptul că mobilierul este în mod evident destul de îmbătrânit.

Elemente cheie

Anul fondării:
1925
Telefon:
Adresă:
700 Prospect Street
06511-11, New Haven
Statele Unite
Site web:
Social:
  • AMC 2021 Senior Success Stories Marissa Guglielmi
  • 2021 Senior Success Stories: Kervin Franco
  • Why Albertus?

Harta pentru Albertus Magnus College

Alte universități din New Haven:

Design interior

Albertus Magnus College ocupă locul 1870 în Statele Unite în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 1924 universităților din Statele Unite.

Albertus Magnus College ocupă locul 3 din New Haven în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 3 universități din New Haven.

Albertus Magnus College se găsește în Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), MONEY Best Colleges in America, ranked by value, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 8 clasamente pentru Albertus Magnus College.

Albertus Magnus College a obținut locul 552 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Albertus Magnus College.

Albertus Magnus College a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 148 în (Business). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Albertus Magnus College.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Albertus Magnus College se află pe locul 3 printre universitățile din New Haven și pe locul 1870 printre universitățile din Statele Unite. Consultați toate clasamentele pentru Albertus Magnus College.

În clasamentul nostru meta, Albertus Magnus College se află pe locul 1870 între toate universitățile din Statele Unite, iar Stanford University se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din New Haven. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.