Clasamente pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar (Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar)

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar
  • mai 2022: América Economía a anunțat cele mai recente rezultate din (Business) cu Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar în poziția 3.
  • mai 2022: actualizare. Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar obține locul 660.
  • octombrie 2021: THE Times Higher Education, UK a anunțat cele mai recente rezultate din cu Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar în poziția 401.
  • septembrie 2021: actualizare. Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar obține locul 301.

[Publicat 23 septembrie, 2021]

[Publicat 19 octombrie, 2021]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

[Publicat ]

Cele mai bune clasări pe materii pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar

Afaceri América Economía MBA Ranking Latin American Business Schools

Despre Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar

Elemente cheie

Anul fondării:
1953
Telefon:
Adresă:
Balmaceda 1625, Recreo
Vina del Mar
Chile
Site web:
Social:

Harta pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar

Design interior

Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar ocupă locul 60 în Chile în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 61 universităților din Chile.

Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar ocupă locul 5 din Vina del Mar în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 10 universități din Vina del Mar.

Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar se găsește în QS Employability Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, StuDocu World University Ranking - Latin America, THE China Subject Ratings Overall Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar.

Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar a obținut locul 227 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar.

Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Afaceri. Ea se clasează pe locul 3 în (Business). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar se află pe locul 5 printre universitățile din Vina del Mar și pe locul 60 printre universitățile din Chile. Consultați toate clasamentele pentru Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar.

În clasamentul nostru meta, Adolfo Ibáñez University, Viña del Mar se află pe locul 60 între toate universitățile din Chile, iar Pontifical Catholic University of Chile se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Vina del Mar. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.