University of Westminster
Literatură chineză și engleză BA (Hons)
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Chinese and English Literature BA (Hons) la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Licența noastră de licență în chineză și literatură engleză vă va dota cu abilitățile de care aveți nevoie pentru a deveni un lingvist competent, gata să intre în slujba absolvenților. Cursul nostru pune un accent deosebit pe capacitatea de angajare și pe contextul cultural contemporan al învățării limbilor străine, oferind o predare de înaltă calitate în toate competențele lingvistice și o cunoaștere aprofundată a modului în care limba este utilizată în situații reale.

Cursul vă va dezvolta abilitățile de citire, scriere, ascultare și vorbire în limba chineză mandarină într-un stil conștient din punct de vedere cultural, oferindu-vă capacitatea de a vă dezvolta din punct de vedere lingvistic în diverse situații culturale. Veți studia un curriculum integrat, cu accent pe competențele lingvistice aplicate și studiile culturale, susținute de o dezvoltare riguroasă a competențelor dvs. de limbă străină în toate domeniile.

În cadrul cursului de literatură engleză veți avea ocazia să examinați opere literare și nonliterare din toate perioadele, de la Shakespeare până în zilele noastre, cuprinzând o gamă largă de autori și teme, cu o acoperire completă și echilibrată a operelor dramatice, poetice și de proză. Veți lua în considerare contextele istorice și politice mai largi în care au fost produse și receptate operele culturale și literare și veți relaționa operele atât cu istoria intelectuală, cât și cu lucrările din alte arte și mijloace de comunicare, cum ar fi arhitectura și artele vizuale. Veți avea, de asemenea, ocazia de a examina în detaliu instrumentele teoretice ale analizei textuale, culturale și literare.

Veți avea posibilitatea de a petrece un an academic complet în străinătate la o instituție parteneră și/sau, în funcție de nivelul dumneavoastră de limbă, o formă de angajare aprobată într-o țară în care chineza este limba oficială. Un an în străinătate nu numai că vă va îmbunătăți cunoștințele lingvistice, dar va contribui și la capacitatea de angajare, va încuraja conștientizarea interculturală și va consolida încrederea în sine.

Cursurile noastre de chineză sunt disponibile numai pentru începători sau intermediari - cursanții intermediari sunt studenți care au obținut sau ar putea studia pentru un nivel A în limba chineză sau care ar putea obține echivalentul nivelului 3 al testului de competență în limba chineză HSK. Vă rugăm să rețineți că este posibil să fie nevoie să vă testăm pentru a vă determina punctul de intrare.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

6.0 la general, cu minimum 5.5 la fiecare componentă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Chinese and English Literature, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January