University of Wales
University of Wales - University of Wales

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Codul UCAS Proiectare și tehnologie în învățământul secundar (PGCE): 2X5W

Credem că designul și tehnologia (D&T) reprezintă o parte esențială a programei școlare și una dintre cele mai relevante materii în lumea noastră în continuă dezvoltare.

Natura diversă a disciplinei D&T înseamnă că veți fi în măsură să vă inspirați elevii să exploreze multe căi educaționale inter-curriculare, oferindu-le oportunitatea de a fi designerii creativi și etici ai viitorului.

Vă veți dezvolta o serie de competențe în toate domeniile de proiectare și tehnologie, fiind implicați în proiecte în care veți lucra cu materiale textile, lemn, plastic și metal.

Formarea în domeniul sănătății și al siguranței este, de asemenea, o caracteristică importantă a acestui parcurs, la fel ca și practicile de lucru în condiții de siguranță în ateliere, bucătării sau cu utilaje.

Planificarea, abilitățile de organizare, rezolvarea problemelor și colaborarea se numără printre numeroasele abilități pe care le dezvoltă elevii unui profesor de D&T excelent, iar acestea sunt direct atribuibile lumii muncii sau studiilor superioare.

Ca parte a Domeniului de învățare și experiență în domeniul științei și tehnologiei, veți fi sprijinit în predarea de lecții eficiente de D&T în toată gama de vârstă a elevilor din învățământul secundar, inclusiv la grupele de examen.

**Evaluare ** Programul oferă 60 de credite la nivel de masterat și 60 de credite la nivel de studii superioare. Acestea sunt acordate în urma finalizării cu succes a evaluărilor modulelor, care includ: **- Studii de caz** **- Portofolii** **- Prezentare video** **- Proiect de cercetare** Toate evaluările sunt strâns legate de practică și sunt concepute pentru a vă oferi oportunitatea de a dezvolta predarea și învățarea care să aibă un impact pozitiv asupra copiilor și tinerilor. **Ofertă de QTS** Statutul de profesor calificat (QTS) este acordat studenților profesori care au îndeplinit pe deplin standardele profesionale pentru QTS. **http:**//learning.gov.wales/resources/collections/professional-standards?lang=en. Acest aspect al programului este evaluat prin intermediul unui portofoliu de dovezi și al unui dialog profesional cu un mentor și un tutore specializat. Education Workforce Council (Consiliul forței de muncă în educație) (organismul statutar pentru profesori din Țara Galilor) are un site web foarte util: **www**ewc.wales

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Design & Technology (Secondary PGCE - Graduates only), PGCE, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Condiții de admitere: Diplomă de licență Candidații trebuie să dețină o diplomă cu onoruri bune (minim 2:2) într-un domeniu legat de materia secundară aleasă.

Calificări GCSE de gradul C/Grade 4 sau mai sus în GCSE Limba engleză și GCSE Matematică sau Matematică numerică. Studenții profesori care studiază pentru a preda în școlile de limbă galeză vor avea nevoie, de asemenea, de o diplomă GCSE de gradul C sau mai mare în limba galeză (prima limbă).

A-Levels/Level 3 Vocational Qualifications În cazul în care candidații nu dețin o diplomă de licență într-o disciplină din curriculum, trebuie să se demonstreze că au studiat cu succes la niveluri superioare corespunzătoare.

Experiență profesională: Trebuie să fiți conștient de realitățile meseriei de profesor și de viața într-o sală de clasă, de aceea vă solicităm experiență recentă și relevantă într-un cadru educațional secundar. Aceasta poate fi prin angajare sau voluntariat într-o școală și ar trebui să fie pentru o perioadă minimă de două săptămâni. Dobândirea experienței într-o sală de clasă va contribui la consolidarea cererii dumneavoastră și la o mai bună informare critică a declarației dumneavoastră personale. De asemenea, vă va pregăti pentru procesul nostru de selecție și vă va oferi o experiență din care vă puteți inspira la interviu.

Disclosure and Barring Service (DBS): Dacă sunteți acceptat în programul nostru, vi se va cere să obțineți o verificare DBS îmbunătățită (Disclosure and Barring Service, cunoscut anterior sub numele de CRB, Criminal Records Bureau) înainte de începerea cursului.

Taxe de școlarizare Design și tehnologie (PGCE pentru învățământul secundar - numai absolvenți) PGCE

Despre University of Wales

Universitatea din Țara Galilor (UW) este o universitate confederativă situată în Cardiff, Țara Galilor. Această universitate a fost prima care a existat în Țara Galilor, iar în prezent operează un centru de cercetare foarte bine cotat, Centrul de Studii Avansate Galeze și Celtice. În plus, UW dispune și de un centru folosit pentru studii și conferințe în Gregynog, Newtown.

Lista cu 265 cursuri de licență și masterat de la University of Wales - Catalogul cursurilor

SA1 Waterfront Campus, Swansea

PGCE Secondary Design & Technology PGCE